آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

خرید ۳۰ درصد از میدان گازی «آبشرون» جمهوری آذربایجان از سوی امارات

یک شرکت اماراتی فعال در زمینه انرژی از خرید ۳۰ درصد از سهام میدان گازی «آبشرون» جمهوری آذربایجان خبر داد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، شرکت اماراتی «ادنوک» در اقدامی با هدف افزایش حضور و رشد خود در بازارهای جهانی گاز، از خرید ۳۰ درصد سهام میدان گازی «آبشرون» جمهوری آذربایجان خبر داد.

این شرکت روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: این معامله که جزئیات مالی آن اعلام نشده، منوط به تایید مقامات نظارتی مربوطه است.

پس از تکمیل این قرارداد، شرکت ادنوک امارات ۳۰ درصد و شرکت های سوکار و توتال نیز هر کدام ۳۵ درصد از سهام میدان گازی آبشرون در اختیار خواهند داشت.

ادنوک در بیانیه خود آورده است: این قرارداد به ما این امکان را می دهد تا حضور خود را در منطقه ای تحکیم کنیم که دارای منابع طبیعی فراوان و پتانسیل رشد امیدبخش است. این امر راه را برای دسترسی ما به بازارهای بین المللی گاز در اروپا و آسیای مرکزی که شاهد رشد مستمر است، هموار می کند.

مصبح الکعبی مدیر اجرایی شرکت ادنوک نیز گفت: شرکت ما اطمینان دارد که مشارکت راهبردی ما با سوکار و توتال در تحقق استفاده از منابع منطقه دریای خزر برای دهه های آتی سهم بسزایی خواهد داشت.

الخلیج آنلاین گزارش داد: امارات از روابط بارزی با جمهوری آذربایجان در زمینه های اقتصادی و تجاری و انرژی، پایداری و سایر بخش ها برخوردار است. این کشور شریک تجاری اصلی جمهوری آذربایجان است. حجم مبادلات تجاری غیرنفتی بین دو کشور در سال ۲۰۲۱ حدود ۲.۴ میلیارد درهم بوده است که نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۶۰۰ میلیون درهم افزایش داشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا