آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومی

حکم سنگین حبس برای نظامی جمهوری آذربایجان از سوی دادستانی ارمنستان

دادستانی ارمنستان برای نظامی جمهوری آذربایجان که بصورت غیر قانونی وارد خاک این کشور شده بود، حکم یازده سال و نیم حبس صادر کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، منابع رسانه‌ای از حکم دادستانی ارمنستان علیه یک نظامی جمهوری آذربایجان که بنابر ادعای ایروان بصورت غیر قانونی وارد خاک این کشور شده بود، خبر دادند.

خبرگزاری «ترند نیوز» روز دوشنبه گزارش داد که دادستانی ارمنستان با صدور حکمی، «آغشین بابیر اف» یکی از دو نظامی جمهوری آذربایجان را که توسط نیروهای مسلح ارمنستان دستگیر شده بود به ۱۱ سال و نیم زندان محکوم کرده است.

بر اساس اعلام دادستانی کل ارمنستان این دو نظامی جمهوری آذربایجان متهم به عبور غیرقانونی از مرزهای دولتی، قاچاق و حمل و نقل غیرقانونی سلاح و مهمات هستند. ارتش جمهوری آذربایجان مدعی شد که این نظامی به دلیل دید محدود و شرایط نامساعد جوی در مرز ارمنستان و نخجوان راه خود را گم کرده بود.

ترند نیوز در ادامه این گزارش نوشت: «تحقیقات» علیه نظامی دوم جمهوری آذربایجانی در حال انجام است. دادستانی کل جمهوری آذربایجان یک پرونده جنایی را در مورد شکنجه در ارمنستان علیه یکی از نیروهای مسلح آذربایجان باز کرده و همچنین خواستار بازدید کمیته بین المللی صلیب سرخ از نظامیان خود شده است.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان دوشنبه شب با صدور بیانیه‌ای حکم دادستانی ارمنستان را محکوم کرد و مدعی شکنجه نظامیان خود از سوی ارمنستان شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا