آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومینخجوان

تداوم بازنشر برنامه تلویزیونی درباره نخجوانی هایی با هویت ایرانی در شبکه های اجتماعی جمهوری آذربایجان

خبر تولید برنامه تلویزیونی «نخجوانی هایی که هویتشان را ایرانی معرفی می کنند»، همچنان در رسانه ها و صفحات شخصی شبکه های اجتماعی جمهوری آذربایجان در حال بازنشر است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، این برنامه با هدف پلیدانه سازمان امور دیاسپورا و شبکه “ای.تی.وی” حاکمیت باکو برای ممانعت از اقدام نخجوانی های مهاجر در قزاقستان از نوشتن هویت “ایرانی” برای خود در اوراق شناسایی و پر کردن فرم های اداری تولید شده است!
سایت آخار درباره تلاش مشترک کمیته امور دیاسپورا و تلویزیون اجتماعی جمهوری آذربایجان برای پشیمان کردن نخجوانی های مهاجر در روستای “قاراسو” منطقه سایرام قزاقستان از نوشتن هویت ” ایرانی” در اوراق شناسایی خود خبر داد: در برنامه مشترک کمیته امور دیاسپورا و شبکه اجتماعی ، به این موضوع و مشکلاتی که به ادعای این کمیته و تلویزیون ترک گرا، نوشتن هویت “ایرانی” برای مهاجران نخجوانی در روستای “قاراسو” قزاقستان ایجاد می کند، پرداخته شده است!
سایت آخار نیز همانند سایر سایت های خبری باکو ویدئوی این برنامه تلویزیونی را نیز منتشر کرده است. این برنامه، یکی از قسمت های برنامه “وطن دور نیست” شبکه اجتماعی (ای.تی.وی) جمهوری آذربایجان است. حکومت و رسانه های باکو برای تبلیغ هویت جعلی آذربایجانی – ترکی که برای مردم جمهوری آذربایجان و نخجوان با محور قرار دادن ترک گرایی تعریف و جعل شده است، از هر وسیله ای برای تخریب و به فراموشی سپردن هویت تاریخی ایرانی این مردمان استفاده می کنند.
حدود ۱۰ سال قبل، مرحوم اصغر فردی، پزوهشگر و مستتدساز تبریزی که ساخت برنامه ۱۷ شهر قفقاز را نیز در کارنامه ارزشمند خود دارد، در چارچوب برنامه “سفرنامه خزر” برای شبکه جهانی سحر، مستندی تلویزیونی درباره ایرانیان مهاجر در قزاقستان تهیه کرد که قربانی شعارهای کمونیستی و سپس قومیت گرایی به اصطلاح انترناسیونالیست ها شدند، اما پس از نزدیک به یک قرن هنوز باقی مانده های آنها هویت ایرانی خود را حفظ کرده اند و به ایرانی معرفی شدن خود افتخار می کنند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا