آذربایجاناخبارایرانعمومیگرجستان

تاکید بر توسعه همکارهای مشترک ایران و گرجستان در مبارزه با مواد مخدر

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور بر لزوم توسعه همکارهای مشترک ایران و گرجستان در مبارزه با­ قاچاق مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از ­پایگاه خبری پلیس، سردار حسن مهری در دیدار با گئورگی کوکایا،­ نایب رئیس اداره پلیس جنایی گرجستان­، از آمادگی پلیس فرودگاه برای تعامل بیشتر در راستای مبارزه جدی با مواد مخدر به عنوان یک بلای خانمان سوز خبر داد.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های پلیس فرودگاه، ​ مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مرز‌های هوایی است، افزود: بخش زیادی از مواد مخدر در فرودگاه‌ها برغم جاسازی ماهرانه با هوشیاری پلیس حین خروج از کشور کشف و مانع از ترانزیت به سایر کشور‌های هدف می‌شود.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور سخت کوشی پلیس فرودگاه در کشف مواد مخدر را نشان از عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با سوداگران مرگ در مبادی ورودی و خروجی دانست و گفت:: حفاظت از جان و مال مردم در سراسر دنیا دارای اهمیت است بنابراین با تمام توان با هر عاملی که سبب از بین بردن امنیت می‌شود ­مبارزه می‌کنیم.
سردار مهری با تاکید بر لزوم تعامل دوسویه دو کشور به واسطه تهدید‌های مشترک عنوان کرد: تبادل اطلاعات برای برخورد با سرشبکه‌های قاچاق مواد مخدر و برنامه ریزی برای اجرای عملیات‌های موفق مشترک مهم است بنابراین در این خصوص نیازمند توسعه تعامل دوجانبه و بهره گیری از ظرفیت‌های مشترک در راستای مبارزه با معضل حمل و نقل مواد مخدر هستیم.
وی با بیان اینکه عزم جدی ­پلیس فرودگاه در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تجربیات ارزشمندی را فراهم کرده است، ادامه داد: امیدواریم با همکاری­ همه کشور‌ها در مبارزه با باند‌های بین المللی قاچاق مواد مخدر بتوانیم در آینده نزدیک امنیت عمومی و پایدار را برای همگان­ به ارمغان بیاوریم.
گفتنی است، در ادامه این دیدار «گئورگی کوکایا» نایب رئیس اداره پلیس جنایی گرجستان با استقبال از پیشنهاد همکاری مشترک در راستای مبارزه جدی با معضل مواد مخدر، دیدار با پلیس ایران را سازنده دانست و خواستار گسترش روابط­ دوجانبه شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا