آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانعمومی

تاکید امام جمعه اردبیل بر اهمیت انتخابات مجلس

ایت الله عاملی: هیچ تکریمی برای یک ملت بالاتر از این نیست که خودش برای خودش تصمیم بگیرد و انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا این تکریم بزرگ را برای ملت ما فراهم کرده است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به مرحله پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حاکمیت ملی از طریق انتخابات اعمال می‌شود یعنی ملت ما از طریق انتخابات در حساس‌ترین مراکز تصمیم گیری کشور حاضر می‌شود.

امام جمعه اردبیل افزود: ۱۶ مرداد پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی شروع می‌شود، هیچ تکریمی برای یک ملت بالاتر از این نیست که خودش برای خودش تصمیم بگیرد و انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا این تکریم بزرگ را برای ملت ما فراهم کرده است.

وی نقش مجلس در افت و رشد کشور را فوق العاده و حیرت‌آور ارزیابی کرد و ادامه داد: متخصصین می‌گویند یک مجلس آرمانی تا ۷۰ درصد در رشد کشور موثر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: یک مجلس آرمانی با کمیسیون‌های تخصصی که موتور قوی رشد و توسعه هستند می‌تواند تمام مشکلات اقتصادی و مدیریتی کشور را به راحتی حل کند، از این رو این فرصت استثنایی را نباید از دست داد و بی‌اعتنایی به این فرصت خطیر قطعاً موجب پشیمانی در آینده بلکه کفران به نعمت بزرگ است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل همچنین افزود: ملت بزرگ ما توجه کند که برای اصلاحات اقتصادی و تعیین نوع سیاست اقتصادی انتخاب نماینده اصلح بهترین راه است.

آیت‌الله عاملی افزود: انسان‌های بزرگ به راحتی به عرصه انتخابات وارد نمی‌شوند، من مصراً از اهالی مکّرم استان مخصوصاً از نخبگان و «اهل حل و عقد» می‌خواهم افراد شایسته و توانمند را شناسایی و با اصرار و التماس آنها را به عرصه انتخابات بیاورند.

وی بیان کرد: مجلس و مراکز حساس مدیریتی جای انسان‌های عادی و با استعدادهای متوسط نیست، هر دقیقه مجلس یک میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد، در خصوص مجلس با هیچ کس تعارف نکنید.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تخریب افراد و سیاه‌نمایی نظام و دولت به زودی شروع خواهد شد، افراد بی‌هنر برای اینکه مشهور شوند شروع به سیاه‌نمایی می‌کنند، اخیراً یک فردی یکی از شهرهای ما را که بیشترین مراکز صنعتی استان در آن شهر است به ویرانه تشبیه کرده است! او قطعاً خواسته یا ناخواسته مخاطبین خود را تحمیق کرده است.

وی بیان کرد: چقدر خوب، شایسته و لازم است که ما چنان سلوک اجتماعی داشته باشیم که هیچ کس جرات نکند به چشم احمق به ما نگاه کند.

امام جمعه اردبیل به مراکز علمی توصیه کرد در انتخاب احسن به اهالی کمک کنند و افزود: از دانشگاه‌ها هم انتظار است که داوطلبان و احزاب را دعوت کنند و برنامه‌های آنها را بررسی و نقد کنند، همچنین عملکرد نمایندگان فعلی را نیز زیر ذره‌بین قرار دهند. از این طریق می‌توان نخبه‌ها را بالا آورد یک دموکراسی زمانی آرمانی است که بتواند نخبه ها را بالا بیاورد و الا مجلس در راس امور نخواهد بود.

خطیب جمعه اردبیل همچنین با اشاره به اهانت مجدد و چندین باره به ساحت کلام‌الله مجید در کشورهای سوئد و دانمارک، ضمن محکوم کردن این اقدام شوم تصریح کرد: اخیراً دوباره قرآن در برابر پارلمان سوئد و دانمارک به آتش کشیده شد ، دولت این ۲ کشور می‌گویند ما روی آزادی بیان نمی‌توانیم معامله کنیم، در این کشورها بعضی از مسلمان‌های با ذوق و فهمیده کار بسیار جالبی کردند، آنها طبق یک تقاضای رسمی از دولت این دو کشور تقاضای راهپیمایی برای اعلان دروغ بودن هولوکاست کردند و اینکه هیچ گونه کوره آدم‌سوزی علیه یهودی‌ها در آلمان اتفاق نیفتاده است اما این دو دولت به شدت با این راهپیمایی مخالفت کردند.

وی گفت: در کشورهای غربی فقط قرآن آتش زده نمی‌شود به مساجد هم آتش می‌زنند، سر خوک را به داخل مسجد پرتاب می‌کنند، ماکت کعبه را سیبل آموزش‌های تیراندازی خود می‌کنند، پشت تمام این صحنه‌های شوم اسرائیل و موساد ایستاده است.

آیت‌الله عاملی در تحلیل چرایی و پشت پرده این اقدامات علیه اسلام و قرآن خاطر نشان کرد: همه باید بدانند که تلاش‌های مذبوحانه و فاشل آنها برای دو امر است، اول انتقام از مسلمان‌ها در فلسطین؛ در این روزها اسرائیل در فلسطین در نهایت ذلت و خواری قرار گرفته است و متحیر است که با فلسطینی‌ها درگیر شود یا با مخالفان عظیم داخلی. در چندماه اخیر ملت مظلوم فلسطین بیشترین شهدا را تقدیم آزادی فلسطین کرده است، سردمداران اسرائیل برای پوشاندن افتضاحات خود احتیاج دارند نظر دنیا را به جای دیگری معطوف کنند، به آنها می‌گوییم خوار باشید و خوار بمیرید حق قابل دفن نیست.

وی افزود: مساله دوم رشد حیرت‌انگیز اسلام در اروپاست، در اروپا اسلام به شدت رشد می‌کند، برای اولین بار در بروکسل آمار مسلمان‌ها از مسیحیت پیشی گرفت، آمار رسمی نشان می‌دهد در بروکسل مرکز بلژیک ۵۶ درصد جمعیت مسلمان هستند و لذا مسئولان اروپایی تکرار می‌کنند که اسلام جزئی از اروپاست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با تاکید بر ضرورت بیان دستاوردهای نظام در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: تبیین موفقیت‌های کشورمان در عرصه‌های مختلف موجب غرور و امتنان است و این ربطی به جناح‌های سیاسی ندارد.

آیت‌الله عاملی افزود: همه ما وظیفه داریم کارهای خوب صورت گرفته را در زمان هر جناحی که انجام شده برای ملت بزرگ تبیین کنیم، دشمن تمام تلاش خود را روی القای ناکارآمدی متمرکز ساخته است.

وی ادامه داد: در این چند روز هوای داغ اکثر کشورها قطعی برق داشتند، قطعی برق در بعضی از کشورها وحشتناک بود، مصرف برق در ایران در این چند روز رکورد زد و به ۷۲ هزار و ۷۰۰ مگاوات رسید اما جای شکر است که در کشور ما مدیریت شد.

امام جمعه اردبیل گفت: در زمان شاه برق تولیدی هفت هزار مگاوات بود در حالی که در جمهوری اسلامی توان نیروگاه‌ها به ۹۱ هزار مگاوات رسیده است، یعنی در طول عمر انقلاب با سرمایه‌گذاری عظیم در صنعت برق ظرفیت برق ۱۴ برابر افزایش یافته است، در حالی که اگر این سرمایه گذاری صورت نمی‌گرفت کشور با مشکلات بنیان کن مواجه می‌شد، هزار مگاوات از این حجم برق از نیروگاه هسته‌ای است و در عرض چند سال آینده به ۱۲ هزار مگاوات خواهد رسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه موجب افتخار هر ایرانی است این است که در زمان شاه کشور ما در صنعت برق قادر به تولید یک پیچ نبود در حالی که در حال حاضر با وجود تحریم کاملاً خودکفا شده و کل تجهیزات نیروگاهی، شبکه‌های برق ترانس‌ها، موتورها و خطوط اتصال پست ها همه و همه داخلی است و در حال حاضر در تجهیزات صنعت برق صادرات عظیمی به کشورهای دیگر صورت می‌گیرد و بالاتر از همه اینکه متخصصین ما در چند کشور خارجی در حال ساخت نیروگاه و ارائه خدمات فنی و علمی هستند.

آیت‌الله عاملی افزود: انقلاب اسلامی بهترین متخصص‌ها را در صنعت برق پرورش داده است، صنعت برق یکی از عرصه‌های موفقیت جمهوری اسلامی است، در صنعت پالایشگاهی، پتروشیمی، نفت،طب، نانوتکنولوژی، صنایع نظامی، صنایع دریایی، هوافضا و کشتی‌سازی ایران اسلامی با سرعت جلو می‌رود، این را غرب خوب فهمیده و اصلاً تحمل ایران مقتدر را ندارد و تحریم‌ها همه به خاطر فلج کردن کشور ما و ملت ماست و ملت ما آخر سر آنها را در باب تحریم خسته خواهد کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در بخش دیگر خطبه‌های نماز جمعه به تبیین موفقیت‌ها و آفت‌های محرم اخیر پرداخت و خاطرنشان کرد: از اینکه محرم با عظمتی را برگزار کردیم از اهالی مکرم استان تشکر می‌کنم در این محرم هم موفقیت‌های بزرگ داشتیم و هم آفت‌های غیرقابل بخشش، اولاً جمعیت فوق‌العاده بود و این نشان می‌دهد که نور امام حسین (ع) هیچ وقت خاموش نخواهد شد، دشمنان این کشور از این اجتماع که غالب آنها را جوان‌ها تشکیل می‌دادند به شدت عصبانی بودند و به امام حسین (ع) و عزاداران اهانت می‌کردند.

وی ادامه داد: اردبیلی‌های عزیز در برنامه معلی جدا شاهکار کردند من از همه آنها قلباً تشکر می‌کنم ، کل کشور از طریق برنامه معلی تحت تاثیر عزاداری استان اردبیل بود، عزیزان ما واقعاً هنرنمایی کردند ، از مداحان ، شعراء ، صدا و سیما، نیروی انتظامی، سپاه معظم، پاکبانان، شهرداری، فرمانداری، اوقاف، سازمان تبلیغات ، کانون مساجد و تمام مبلغین و مبلغات تشکر می‌کنم.

امام جمعه اردبیل افزود: از تمام دسته‌جات که در این دهه حساب خاص به قرآن باز کردند مخصوصاً محله میرزا بخشعلی و پیرمادر تشکر می‌کنم، از عزیزان اهل سنت مخصوصاً در عنبران و غرب گیلان که به رسول خدا (ص) اقتداء کردند و مثل رسول خدا (ص) بر امام مظلوم عزا گرفتند و تبعیض در سنت انجام ندادند، مخصوصاً از آن دسته از عزیزان اهل سنت که سفره احسان باز کردند، تشکر می‌کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا