آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

بیانیۀ حاج طالع باقرزاده در خصوص دستگیری شماری از دینداران جمهوری آذربایجان

حاج طالح باقرزاده، رهبر جنبش اتحاد مسلمانان آذربایجان که در زندان به سر می‌برد، طی بیانیه‌ای هتک حرمت و دستگیری دینداران توسط مقامات جمهوری آذربایجان را به‌ شدت محکوم کرد.

در بیانیه حاج طالع باقرزاده آمده است: گرایش‌های ضداسلامی به‌ ویژه شیعه‌ ستیزی در جمهوری آذربایجان سال‌هاست که در دستور کار حاکمیت قرار گرفته است. به همین دلیل رفتارهای سرکوبگرانه علیه مؤمنان کشور در طول زمان به عناوین و شکل‌های مختلف آشکار می‌شود. تصویرسازی منفی از دینداران در جامعه از دیرباز در اقدامات این دولت بوده و بارها تجربه شده است.
از جمله تجربیاتی که بنده به‌ شخصه دارم این است که روحانیون سال‌هاست با اتهام (حمل یا استعمال) مواد مخدر زندانی می‌شوند و دینداران نیز به همین ترتیب و با همین اتهام مورد توبیخ قرار گرفته‌ اند.
گسترش این اتفاقات در حال حاضر، به‌ نوعی «دیندار هراسی» مشابه زمانی است که تصویری وحشتناک از عقاید شیعه در جامعه به‌ عنوان جریان سیاسی تروریستی-تکفیری جلوه می‌دادند که این نوع نقشه‌ها با هدف تخریب و لکه‌دار کردن آشکار چهرۀ تشیع و اصل دین مبین اسلام است. دستگیری‌های دسته‌ جمعی و سفارشی (حاکی از) واقعیت واضح و آشکاری است که در دستور کار (این جریانات) قرار داده شده است.
حقیقت متهم‌سازی دینداران به (حمل یا استعمال) مواد مخدر و یا معرفی آنها به‌ عنوان جاسوس در رسانه‌ها، حکایت از گام‌های مکارانه و دست‌های پشت پرده‌ ای دارد که مثل روز روشن است.
وانگهی، برچسب جاسوسی بدون هیچ محاکمه و تحقیق قضایی و بهانه قرار دادن تنش‌ها در روابط با ایران، اهداف و معنایی جز خشم و نفرت و توهین به مقدسات ندارد.
بدین‌ وسیله ما از حاکمیت می‌خواهیم که فوراً از تهمت‌های ناروا علیه دین و دینداران و همچنین از اقدامات نمایشی و دستگیری‌های دسته‌ جمعی دست برداشته و از تصمیمات خود در راستای خدشه‌دار کردن چهرۀ دین و دینداران در جامعه تجدیدنظر کنند.

فراموش نکنید دستگیری و متهم‌کردن این افراد بی‌گناه که دارای عقاید پاک هستند همچون سرنوشت فردی است که روی شاخه‌ ای نشسته و شروع به بریدن آن می‌کند که سرانجامش افتادن از ارتفاع است.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا