آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

بیانیه حزب اسلام آذربایجان به مناسبت ماه محرم

حزب اسلام آذربایجان در خصوص ماه محرم و امام حسین (ع) بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، همزمان با ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش در دشت نینوا، حزب اسلام آذربایجان با انتشار بیانیه ای به تبیین اهمیت این ماه و معرفی شخصیت و قیام امام حسین (ع) پرداخت.

متن بیانیه حزب اسلام بدین شرح است:

بسم ربّ الحسین

شعار «یا حسین»

دوباره نوحه غم بر سر زبان ها افتاد
دنیا پر از نوای «وای حسین!» شد
پرچم های سیاه به اهتزار در می آیند
و ریشه کفر را می برند و نابود می کنند

حسین (علیه السلام) کیست؟

او نوه پیامبر گرامی مان محمد (ص) است که به همراه 72 یار وفادارش در صحرای کربلا برای بقای دین اسلام به طرز فجیعی به شهادت رسید… اهل بیتش اسیر شدند… حسین (ع) همان کسی است که طفل شش ماهه اش را برای بقای اسلام فدا کرد…
می دانیم که قبل از شهادتش چنین شعار و پرچمی با نوشته «یا حسین» وجود نداشت. بعد از شهادتش بود که پرچم هایی با نوشته «یا حسین» در جهان به وجود آمد. اگر به تاریخ نگاه کنیم، این پرچم همیشه نمادی برای روحیه دادن به انسان در سخت ترین لحظات بوده است. آزادیخواهان مشهور جهان از او در مبارزه برای آزادی ملت های خود الهام گرفته اند، حتی اگر خودشان مسلمان نباشند. سخنان مهاتما گاندی و نلسون ماندلا در مورد حسین (ع) را به یاد بیاوریم. نلسون ماندلا می گوید: «بیش از 20 سال را در زندان گذراندم، یک شب تصمیم گرفتم تمام شروط حکومت را امضا کنم و تسلیم شوم، اما ناگهان به یاد امام حسین (ع) و قیام کربلا افتادم. امام حسین به من نیروی جدیدی برای مبارزه در جهت آزادی و دفاع از حقوقم داد و من این کار را انجام دادم.»
به خاطر بیاوریم که تنها با گفتن شعار «یا حسین»، سربازان ما مثل شیر در سخت ترین جنگ ها شرکت کردند و پیروز بیرون آمدند. زیرا این شعار به همه احساس خوبی می دهد و انسان را به فداکاری در راه ارزش های والا فرا می خواند. انسان را آماده شهادت می کند.
شاه اسماعیل گفته است: «به شما وصیت می کنم که از سه چیز محافظت کنید: دینتان، ناموستان، وطنتان. این شعار دین ماست. هر جا آن را ببینیم – باید از آن محافظت کرده و مورد احترام قرار دهیم، نه اینکه بی حرمتی کنیم. پرچم های «یا حسین» در ماه محرم روحیه مهربانی و فداکاری، گذشت و احسان را در مردم می آفریند.»

حزب اسلام آذربایجان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا