آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

به آتش کشیده شدن پرچم سوئد و دانمارک در شهر مرزی آستارا

مردم، روحانیون، علما، خانواده های شهدا و مسئولان شهر مرزی بندر آستارا در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم، پرچم کشورهای دانمارک و سوئد را آتش زدند

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، در پی اهانت و هتک حرمت به ساحت نورانی قرآن کریم در کشورهای سوئد و دانمارک، مردم شهیدپرور شهر مرزی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان با تجمع در مقابل حوزه علمیه ولی عصر(عج) این شهر، اقدام هتاکانه علیه قرآن کریم و ارزش های اسلامی را محکوم کردند.

مردم مرزنشین آستارا در این تجمع اعتراضی ضمن اعلام انزجار خود از دولت‌های غربی که اجازه هتک حرمت به مقدسات مسلمانان را می‌دهند، با شعارهایی دولت سوئد و دانمارک را مسئول این اتفاقات دانستند. همچنین در این تجمع، استکبار جهانی نیز برنامه ریز تمامی اتفاقات ضد اسلامی خطاب شد و مردم شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان در حاشیه این مراسم، با بیان اینکه مسلمانان جهان در محکومیت اهانت به قرآن کریم در کشورهای اروپایی که احساسات همه را جریحه دار کرد، متحد عمل کرده و در برابر این گونه رفتارها بی تفاوت نباشند، اظهار کرد: اتحاد دولت‌های اسلامی و مسلمانان در برابر رخدادهای مختلف به ویژه در محکومیت توهین به مقدسات، ضروری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد در ادامه با اشاره به اینکه قیام امام حسین(ع) در مبارزه با طاغوت رخ داد و این امام همام مبارزه با طاغوت را حرف نخست اسلام و مصداق عینی امر به معروف و نهی از منکر می‌داند، عنوان کرد: ایستادگی مقابل مدیریت‌های غلط وظیفه هر کسی است که مانند حسین(ع) می‌اندیشد و شاگرد مکتب اوست.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا