آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

بهره برداری از پل ارتباطی ایران و جمهوری آذربایجان 

رییس کل گمرک ایران گفت: پل جدید ارتباطی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، محمد رضوانی فر، رئیس کل گمرکات کشور، در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های مرزی گمرک آستارا گفت: پل جدیدی که بین کشور ایران و جمهوری آذربایجان در حال ساخت است تا پایان این ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین با اشاره به تردد روزانه حدود ۲۵۰ خودرو بین دو کشور افزود: با راه اندازی این پل ظرفیت تردد ترانزیتی دو کشور به حدود ۵۰۰ دستگاه افزایش می یابد.
رضوانی فر با اشاره به نحوه استقرار موقت دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات مرزی در محل پل جدید گفت: تا زمان ساخت پایانه دائمی، اداره گمرک و دیگر دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات در یک جدول زمان بندی موقت مستقر خواهند شد.
رئیس کل گمرکات کشور به همراه رئیس پایانه‌ها و معاونت وزارت راه و شهرسازی در باردید از این پل، افزود: برای تسهیل رفت و آمد کامیون‌ها از مرز بصورت موقت پذیرش کامیون‌های خالی که از آذربایجان در حال بازگشت هستند از محل پل جدید انجام می گیرد.
محمد رضوانی فر تصریح کرد: پل قدیمی نیز بازسازی شده و با  توافقی که بین دو طرف کشور انجام شده ظرفیت تردد روی پل قدیمی هم افزایش پیدا می کند.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه نوبت دهی مکانیزه پایانه مرزی آستارا گفت: هماهنگی های لازم بین گمرک و سازمان راهداری برای هماهنگی بیشتر در نوبت دهی انجام شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا