آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعکسعمومی

برگزرای مراسم یادبود شهید رئیسی و همراهانش در ترکیه/ تصاویر

مراسم گرامیداشت شهدای خدمت با حضور شهروندان و مقامات ترکیه‌ ای در آنکارا و استانبول برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، به مناسبت شهادت سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه وی و برای ادای احترام به مقام شامخ  شهدای خدمت، مجلس یادبودی با حضور شهروندان ترکیه در محل خانه فرهنگ سفارت ایران برگزار شد.

در این مراسم که با قرائت قرآن کریم آغاز شد، نمایندگان مجلس ملی ترکیه، مدیران و اعضای احزاب سیاسی، نمایندگان دیپلماتیک از سفارت‌ های تاجیکستان، افغانستان، عراق، اساتید زبان فارسی، امامان جماعت از مساجد، انجمن‌ های فرهنگی، دانشجویان ایرانی مقیم آنکارا و اقشار مختلف مردم و ایرانیان شرکت کردند.

کشور ترکیه ,

«دوغان پکین» معاون حزب دوباره رفاه و نماینده حزب در مجلس، یکی از تشکل‌ های علوی، استادان زبان فارسی، امامان مساجد، سفارت افغانستان، ایرانیان مقیم و یک نماینده سابق حزب سعادت با ایراد سخنرانی در رابطه با خدمات این شهدای والا مقام به بیان دیدگاه‌ های خود پرداختند.

وی ضمن تجلیل از شخصیت ساده‌ زیست، مردمی و انقلابی آیت‌ الله رئیسی و امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، این ضایعه را به مقام معظم رهبری، ملت ایران، دولت و جامعه دیپلماتیک ایران تسلیت گفت و به احترام این شهدا یک دقیقه سکوت اعلام شد.

در انتهای این مراسم حبیب‌ الله‌ زاده سفیر ایران در ترکیه، طی سخنانی برخی از ویژگی های اخلاقی و حرفه‌ ای شهدای خدمت را مورد اشاره قرار داد.

کشور ترکیه ,

همچنین در استانبول به همت اتحادیه امت واحده، شهروندان ترکیه ای با حضور در مقابل کنسولگری کشورمان با مردم و دولت ایران ابراز همدردی کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا