آذربایجاناخبارعمومی

بررسی همکاری نهادهای امور زنان و خانواده ایران و جمهوری آذربایجان

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ایران و بهار مراداوا، رئیس کمیته دولتی امور زنان، کودکان و خانواده جمهوری آذربایجان در دیداری آنلاین همکاری دو کشور در امور زنان و خانواده را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از خبرگزاری  آذرتاج، طرفین در این دیدار آنلاین مسایل مربوط به اجرای تفاهمنامه همکاری امضا شده در ماه فوریه سال ۲۰۱۶ میلادی میان کمیته دولتی امور زنان، کودکان و خانواده جمهوری آذربایجان و معاونت ریاست جمهوری امور زنان و خانواده جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار دادند.

مراداوا در سخنانی اظهار داشت: روابط جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران همواره بر همکاری های متقابل مفید و دوستی پایدار مبتنی بوده و به منافع دو کشور و مردم آنها کمک کرده است.

در این دیدار همچنین در باره کمک های مادی و معنوی انجام گرفته در شرایط شیوع بیماری کرونا برای خانواده‌های آسیب پذیر جامعه تبادل نظر شد.

رییس کمیته دولتی امور زنان، کودکان و خانواده جمهوری آذربایجان در این ارتباط مجازی پیرامون حضور فعال بانوان این کشور در حیات سیاسی و اجتماعی آذربایجان گزارشی ارایه کرد.

بنا بر این گزارش، معاون امور زنان و بانوان رییس جمهوری ایران نیز در رابطه با همکاری های تنگاتنگ ابراز قدردانی کرد و  اهمیت کارهای اجرا شده در فعالیت مشترک دو طرف را مورد اشاره قرارداد.

ابتکار همچنین در باره تجربه مثبت جمهوری اسلامی ایران در امور زنان و خانواده گزارشی مشروح ارایه و آمادگی برای اشتراک گذاشتن این تجربیات مهم با همکاران جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.

طبق این گزارش، طرفین در این دیدار همچنین در باره جلوگیری از موارد خشونت خانگی و خشونت علیه زنان و کودکان، تضمین برابری جنسیتی در همه حوزه ها، توانمندسازی اقتصادی زنان و نیز چشم انداز همکاری های دوجانبه و چندجانبه در این حوزه تبادل نظر کردند.

بهار مراداوا که پیشتر معاون اول مجلس ملی جمهوری آذربایجان بود، چند ماه پیش با فرمان الهام علی افۀ، رییس جمهوری این  کشور به عنوان رییس کمیته دولتی امور زنان، کودکان و خانواده منصوب شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا