آذربایجاناخبارایرانعمومی

بازتاب تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی و همرزمان شهیدش در رسانه‌های جمهوری آذربایجان

آیین تشییع میلیونی پیکر پاک سردار قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، روز دوشنبه در رسانه‌های نوشتاری، صوتی، تصویری و شبکه‌های اجتماعی جمهوری اذربایجان بازتاب وسیعی داشت و این رویداد را بی‌نظیر توصیف کردند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، پایگاه  خبری روسی زبان حقین . آذ  در گزارشی با عنوان «همه ایرانیان در خیابان ها حاضر شدند» با اشاره به برگزاری مراسم تشییع گسترده در تهران نوشت: این مراسم با حضور صدها هزار ایرانی و آیت الله خامنه ای برگزار شد.

حقین. آذ ، افزود :  شهادت سردار قاسم سلیمانی موجب یکپارچگی و انسجام مردم ایران شده‌است.

این منبع خبری در گزارش دیگری با عنوان «مورگان فریمن ترامپ را تروریست خواند» نوشت: این بازیگر و کارگردان معروف آمریکایی واکنش تند نسبت به تصمیم رییس جمهوری آمریکا در باره به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی از خود نشان داد.

بنا به این گزارش، فریمن در صفحه  تویتر خود نوشت: ترامپ تروریست، نژادپرست، دروغ گو و مجرم است و وی رییس جمهور من نیست.

پایگاه خبری دیرلر  نیز با اشاره به گریه رهبر انقلاب در حین اقامه نماز بر پیکر سردار سلیمانی نوشت: میلیون ها تن از حاضران در این مراسم برای شهید سردار قاسم سلیمانی اشک ریختند.

شبکه تلویزیونی اینترآذ نیز در گزارشی با اشاره به این که «رابرت دنیرو» بازیگر معروف آمریکایی مراسم تشییع شهید سرداری قاسم سلیمانی در اهواز را در صفحه  توییتری خود  منتشر کرد و نوشت: این هنرمند معروف جهان،  سیاست های دونالد ترامپ را مورد انتقاد شدید قرار داده است.

رابرت دنیرو در صفحه توییتری نوشت: این مراسم تشیع پیکر (سردار) سلیمانی  در اهواز، ایران است، ترامپ نمی‌داند چه کرده‌ است.

خبرگزاری توران  نیز با بیان این که تشییع پیکر سردار سلیمانی با حضور آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران و صدها هزار تن از مردم ایران برگزار شد و شرکت کنندگان در این آیین شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

بنا به این گزارش، مراسم تشییع  یک روز پیش با حضور صدها هزار تن در شهرهای اهواز و مشهد نیز برگزار شده بود.

پایگاه خبری اسلامین سسی با اشاره به این که مراسم تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی در تهران از سوی اغلب رسانه های جهان پخش شد، نوشت: ایران پس از رحلت امام خمینی ( ره ) شاهد برگزاری چنین مراسم گسترده ای  نبوده است.

پایگاه خبری سلام نیوز نیز در گزارشی توییت وزیر امور خارجه  ایران که در آن خطاب به دونالد ترامپ نوشت که آیا چنین «دریای انسانی» دیده‌ای؟ را منتشر کرد.

شهادت سردار قاسم سلیمانی به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا یکی از مهم‌ترین موضوعات کاربران شبکه های اجتماعی در جمهوری آذربایجان است.

لازم به ذکر است، کاربران  شبکه های اجتماعی در جمهوری آذربایجان با ابراز همدردی با مردم ایران در شهادت سردار قاسم  سلیمانی ، جنایت آمریکا را محکوم کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا