آذربایجاناخباراردبیلایرانعمومی

انجام مطالعات کارشناسی طرح بارانداز ریلی ایران و آذربایجان در پارس‌آباد

استاندار اردبیل گفت: برای اجرای بارانداز ریلی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه مرزی تازه‌کند پارس‌آباد مغان مطالعات کارشناسی انجام گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، اکبر بهنامجو روز جمعه در نشست با معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: فاصله منطقه تازه‌کند پارس‌آباد  تا جمهوری آذربایجان پنج کیلومتر بوده و به دلیل ارزان بودن حمل و نقل، این نقطه برای ایجاد بارانداز ریلی انتخاب شده است.

وی افزود: حمل و نقل ریلی و جابجایی بار بین دو کشور همسایه از این طریق از جمله شیوه‌های کم هزینه در انتقال بار است و جمهوری  آذربایجان  اجرا و امتداد خط آهن از داخل این کشور تا پارس‌آباد را متعهد شده است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز اجرای بارانداز ریلی را از جمله زیرساخت‌های مهم در راستای توسعه تجارت خارجی عنوان کرد.

مهران قربانی افزود: این اقدامات از جمله نیازمندی‌های توسعه بوده و به دلیل ایمن و اقتصادی بودن استقبال از آن بیشتر است.

وی گفت: زیرساخت‌های ارتباطی علاوه بر سهولت در جابجایی‌ها موجب ایجاد پتانسیل‌های توسعه‌ای نیز می‌شود.

قربانی خواستار ارائه مطالعات کارشناسی انجام گرفته در خصوص اجرای بارانداز ریلی در تازه‌کند پارس آباد برای اخذ مجوزهای مورد نیاز اجرای این پروژه شد.

 تفاهم‌نامه راه‌اندازی خط ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان پارسال بین مقام های دو کشور امضا شده و  بر اساس موافقت راه‌آهن جمهوری اسلامی مرکز لجستیک بار و بارانداز ریلی در پارس‌آباد احداث می‌شود.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا