آذربایجاناخبارایرانعمومیفیلم

انتقال ششمین گروه ایرانیان مقیم باکو به کشور / فیلم

ششمین گروه از ایرانیان مقیم جمهوری آذربایجان که به دلیل مسدود بودن مرز‌ها به خاطر مقابله با کرونا امکان بازگشت به جمهوری اسلامی ایران را نداشتند امروز به کشورمان منتقل شدند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از باکو، امروز هم ۱۳۰ نفر دیگر از هم وطنانمان با پیگیری‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو و هماهنگی مقامات دو کشور از طریق زمینی باکو را به مقصد گذرگاه مرزی آستارا ترک کردند تا از طریق این گذرگاه مرزی وارد کشورمان شوند.
این ششمین گروه است که در مدت ممنوعیت تردد بین مرز‌های دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به کشورمان منتقل می‌شوند و پیش از این ۶۶۴نفر درقالب پنج گروه به کشور منتقل شده اند.
گذرگاه‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان از یازدهم اسفند ماه سال گذشته برای رفت و آمد مسافر و با هدف مقابله با شیوع کرونا مسدود شده و پرواز‌های دو کشور هم همچون پرواز‌های جمهوری آذربایجان با دیگر کشور‌ها متوقف شده اند. با وجود مسدود بودن مرز ها‌ی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان برای رفت و آمد مسافر، تردد کامیون‌های باری و ترانزیتی بین دو کشور همچنون گذشته در جریان است.
ممنوعیت ورود و خروج مسافران از مرز‌های کشور جمهوری آذربایجان با کشورمان و دیگر کشور‌ها فعلا تا یازدهم تیر ماه تمدید شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا