آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلارمنستانایرانخطبه هاروسیهعمومیقره باغقره باغقفقاز جنوبی

امام جمعه اردبیل گفت: ایران هیچ مشکلی با راه ارتباطی آذربایجان و نخجوان از خاک ارمنستان ندارد

امام جمعه اردبیل گفت: اهالی محترم آذربایجان و نخجوان توجه کنند ایران هیچ مشکلی با راه ارتباطی آذربایجان و نخجوان از خاک ارمنستان ندارد، نشان به این نشان که ایران بیش از ۲۰ سال خاک خود را در اختیار آذربایجان قرار داد تا مردم آذربایجان و نخجوان از طریق بیله‌سوار و جلفا تردد کنند.
آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: اهالی محترم آذربایجان و نخجوان توجه کنند ایران هیچ مشکلی با راه ارتباطی آدربایجان و نخجوان از خاک ارمنستان ندارد، نشان به این نشان که ایران بیش از ۲۰ سال خاک خود را در اختیار آذربایجان قرار داد تا اهالی آذربایجان و نخجوان در دوران جنگ و اشغال از طریق بیله‌سوار و جلفا تردد کنند، الان هم این جاده به روی خودروهای آذری باز است.
وی افزود: ایران حتی حاضر است در صورت امتناع ارمنستان از دادن جاده، بهترین جاده را جهت اتصال آذربایجان به نخجوان از خاک ایران احداث کند.
امام جمعه اردبیل تصریح کرد: دولت ترکیه که در این خصوص اخیراً اظهار نگرانی کرده اصلا جای نگرانی نیست، ایران هم با جاده مواصلاتی از طریق خاک ارمنستان موافق است و هم خود ایران حاضر به احداث جاده از خاک ایران برای اتصال آذربایجان و نخجوان و ترکیه است.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: از هر ۲ طریق دولت ترکیه به راحتی می‌توانند کالاهای خود را به آسیای میانه و آسیای مرکزی برساند، اما اینکه گفته شود ما راه نمی‌خواهیم بلکه مالکیت می‌خواهیم این نه با قواعد بین‌المللی جور در می‌آید و نه با حاکمیت ملی ملت‌ها و دولت‌ها ، اگر کسی از دولت‌هایی که دنبال مالکیت خاک دیگران و انسداد مرزی کشور ما هستند بخواهد که یک وجب از خاک خودتان را به ملکیت ما دربیاورد قطعاً این کار را نمی‌کنند، پس آن چرا که برای خود روا نمی‌دانند برای دیگران هم روا ندانند.
کانال “آذربایجان امروز” یک بستر برای آشنایی هرچه بیشتر با نظام حاکم بر کشور آذربایجان را مهیا ساخته و سعی دارد چهره واقعی سیاستمداران آن را به نمایش بگذارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا