آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانخطبه هاعمومی

امام جمعه اردبیل: امتی که امام حسین دارد نباید زیر یوغ استعمار باشد

امام جمعه اردبیل گفت: امتی که امام حسین (ع) دارد، نباید زیر یوغ استعمار، استبداد و حکام خودسر باشد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تاکید بر اینکه امتی که امام حسین دارد نباید زیر یوغ استعمار، استبداد و حکام خود سر باشد، اظهار داشت: اگر امت اسلامی از امام حسین (ع) تبعیت می‌کردند الان جرثومه جنایت کاری مثل اسرائیل بر امت دو میلیاردی مسلط نبود و لحظه به لحظه آنها را خوار و ذلیل نمی‌کرد.

وی ادامه داد: در زمان خود امام حسین(ع) یک عرب بسیار فهمیده به امام عرض کرد یا حسین اگر تو شهید شوی همه ما بعد از تو برده خواهیم شد و حالا آمریکا و اسرائیل امت اسلامی را بدتر از برده کرده‌اند اسرائیل 75 سال است خون مسلمانان بی گناه اعم از بزرگ و کوچک و زن و بچه را می‌ریزد.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: اسرائیل این هفته دو جنایت بزرگ مرتکب شد، اول اینکه یک طفل به نام «فارس ابوسمر» را به صورت بسیار فجیع ریخت و دل هر آزاده‌ای را در دنیا آتش زد. آمار اطفال کشته شده در تاریخ منحوس این رژیم منحوس بسیار تکان دهنده است. قتل این طفل آن چنان شنیع بود که وزیر خارجه بریتانیا گفت اسرائیل باید به طور شفاف توضیح دهد که چرا این طفل را به صورت فجیع کشته است.

عاملی افزود: علاوه بر آن اسرائیل در عرض سه روز چهار جوان فلسطین را به طور وحشیانه اعدام کرد، به حدی که خون شهدا دیوار را به رنگ سرخ درآورد، روزی نیست که این جرثومه جنایت و فساد مسلمان کشی و نسل‌کشی نکند و دولت‌های مسلمان‌ها تماشا می‌کنند و گاهی فرش قرمز هم برای رئیس جمهور یا نخست وزیر یا وزرای اسرائیل پهن می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) می‌فرماید من با مثل یزید کار دارم، مطهری می‌فرماید مثل یزید در زمان ما اسرائیل است و اگر امام بیاید الان به جنگ اسرائیل می‌رود، هر کس می‌خواهد خودش را محک بزند که آیا عزادار واقعی امام است یا نه ببیند امروز اگر امام بیاید و بگوید وسایل خود را بردار که من فردا عازم معرکه خواهم شد، آیا حاضر است برود یا نه؟

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: شهدا حرم و مدافعان حرم به این ندا لبیک گفتند و ثابت کردند که حتی بدون حضور امام حاضرند راه او را بروند. شهید سلیمانی در رأس کسانی بود که به ندای امام حسین لبیک گفت. بعضی‌ها به امام اگر غایب باشد ارادت دارند و با امام حاضر میانه شان خوب نیست چون تکلیف درست می‌کند.

عاملی با اشاره به ورود وزیر امنیت رژیم غاصب صهیونیستی به مسجدالاقصی و هتک حرمت به ساحت آن مسجد گفت: جنایت دوم این هفته این است که وزیر امنیت اسرائیل که افراطی‌ترین و تندروترین وزیر تاریخ اسرائیل است با دو هزار نفر از شهرک نشین‌های افراطی وارد مسجد الاقصی شد گفتند امروز سالروز تخریب هیکل یعنی معبد سلیمان است در حالی که معبد سلیمان اصلاً در قدس نبوده است.

وی افزود: در فلسطین دو مکان مقدس وجود دارد «مسجدالاقصی» و «حرم ابراهیمی» که در بخش قدیمی شهر «الخلیل» واقع است. اسرائیل حرم را نیز در اشغال دارد و درهای آن را بر روی فلسطینی‌ها بسته است. در «بیت‌المقدس» دو گنبد دیده می‌شود یکی طلایی و دیگری غیر طلایی، غیر طلایی روی مسجد است و طلایی بر روی صخره مشرفه که رسول خدا (ص) از آنجا به معراج رفته است. صهیونیست‌ها درصد هستند روی همان صخره بنای مزعوم سلیمان را بنا کنند.

عاملی گفت: غالب کشورهای اسلامی ورود به مسجد اقصی و اهانت به آن و بیرون کردن مسلمان‌ها را محکوم و آن را تحریک‌آمیز خواندند. آنها فقط محکوم می‌کنند و اقدام دیگری نمی‌کنند و لذا آمریکا کاملاً از آنها راضی است، این‌ها همه نشان از ذلت امت مرحومه است. «بن غفیر» سومین بار است که به مسجد الاقصی وارد و به مسجد اهانت می‌کند و در مسجد عربده می‌کشد. آن ملعون در مسجد الاقصی گفت اینجا برای ما خیلی مهم است و این مسجد باید در اختیار ما باشد و قدس پایتخت ابدی ما است.

وی با اشاره به سخنان وزیر خارجه بریتانیا در رابطه با حمایت از سیاست طولانی مدت محقق کردن دو دولت در خاک فلسطین و اسرائیل، گفت: باید به این وزیر گفت اسرائیل کشور جعلی است و آن را شما درست کردید. بیانیه بالفور بیانگر همه چیز است. این بیانیه لکه ننگی در پیشانی دولت بریتانیا است و هیچ وقت پاک نخواهد شد.

امام جمعه اردبیل گفت: «بیانیه بالفور» یک اعلامیه تاریخی است. طبق آن دولت بریتانیا در سال 1917 میلادی و در خلال جنگ جهانی اول برای اعلام حمایت از دولت بریتانیا مجوز ایجاد یک «خانه ملی برای مردم یهود» در فلسطین را صادر کرد. فلسطین در آن زمان جزو قلمرو تحت کنترل امپراطوری عثمانی بود و اقلیت کوچکی از یهودیان در آن زندگی می‌کردند.

عاملی با اشاره به تبریک رئیس کمیسیون اروپا به 75 سالگی رژیم صهیونیستی گفت: رئیس کمیسیون اروپا اخیراً در تبریک 75 سالگی رژیم غاصب اسرائیل در توجیه غصب فلسطین گفته فلسطین یک صحرای لم‌یزرع و بیابان خشک بود اسرائیل آن را به بهشت تبدیل کرد. یعنی فلسطینی‌ها کفران نعمت می‌کنند آنها باید از اسرائیل تشکر کنند و همچنین باید از ما اروپایی‌ها تشکر کنند که ما رژیمی را به فلسطین آوردیم که صحرای آنها را بستان کرد، او به طور صریح و ناخواسته اعتراف کرده اسرائیل غاصب است و از جای دیگر آمده است و به جای جنایات وحشتناک اسرائیل در طول 75 سال اشغال از فعالیت عمرانی این رژیم تجلیل کرده است.

وی ادامه داد: اروپا با این سخن خود اولاً مرتکب یک دروغ بزرگ شده چون فلسطین تماماً باغات زیتون و از زیباترین نقاط خاورمیانه بود ثانیاً به فلسطین و به تمام فلسطینی‌ها اهانت کرده است.

خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: با بی‌شرمی گفته اسرائیل یعنی قلب تپنده دموکراسی در قلب خاورمیانه، قوانین بین‌المللی اشغال یک کشور را غیرقانونی می‌دانند. یک رژیم غاصب که تمام مواثیق بین‌المللی را زیر پا گذاشته چگونه از دموکراسی سهم دارد؟ این فرد با این سخنان خود اسرائیل را بر جنایات شنیع خود جری می‌کند و او قطعاً شریک جرم است. از سال 1948 که اسرائیل در فلسطین تشکیل شده اسرائیل 520 شهر و روستا را با خاک یکسان کرده و 70 درصد فلسطینی‌ها آواره کشورهای دیگر شده‌اند. اگر اسرائیل با این جنایت‌ها و با نژادپرستی وحشتناک قلب دموکراسی خاورمیانه بوده است پس از آن معلوم می‌شود که مصطلح اروپایی از دموکراسی با مصطلح بین‌المللی کاملاً فرق دارد و مشکل دنیای معاصر هم همین است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: بخاطر تعدیلات قضائی در اسرائیل کل قضات استقلال خود را از دست می‌دهند، با این حال این مسئول کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید اسرائیل قلب تپنده دموکراسی در خاورمیانه است. خود اسرائیلی‌ها هر روز تظاهرات می‌کنند، کارمندان سر کار حاضر نمی‌شوند. حتی ارتش و نیروی هوایی تهدید به ترک کار کرده‌اند و بسیاری از آنها دست از کار کشیده‌اند و می‌گویند با این تعدیلات کشور ما دیگر دموکراتیک نیست، اما تعصب چنان چشم اروپایی‌ها را بسته که این فرد به اسرائیلی‌ها می‌گوید شما اشتباه می‌کنید اسرائیل مهد دموکراسی است.

عاملی با بیان اینکه  رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و اروپا در سه ماه اول سال میلادی 100 نفر از جمله زنان و کودکان را به شهادت رسانده است، افزود: من عرض می‌کنم نتانیاهو و بن غفیر با به هم ریختن اوضاع داخلی اسرائیل و تشدید جنایات وحشتناک خود در حق فلسطینی‌ها مقدمه فرمایش رسول خدا (ص) را درست می‌کنند. طبق روایت عصر ظهور حضرت ولی عصر (عج) بعد از ظهور به جنگ آنها در قدس خواهد رفت و آرزوی ما حضور در آن جنگ مقدس و لشکر قدسی است.

وی تصریح کرد: هفته گذشته 10 نفر از پرسنل نیروی انتظامی به شهادت رسیدند، بعضی از این‌ها در درگیری با قاچاقچیان بعضی در مسیر دادن صلح به دو طائفه متنازع بود، اما چهار نفر آنها توسط اشرار مورد حمایت موساد و سیا به شهادت رسیدند . شهادت این عزیزان به ویژه 4 مامور پلیس راه در محور خاش تفتان را به ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری و خانواده‌های آنها تسلیت عرض می‌کنیم. جنایتکاران با غدر و حیله و در قالب امدادخواهی این عزیزان را به قتلگاه کشاندند. ما خون آنها را از آمریکا و اسرائیل می‌بینیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل ادامه داد: ما برای این انقلاب هزینه سنگینی پرداخت کردیم. هم ارتش مقتدر، هم سپاه معظم، هم نیروی انتظامی عزیز و هم سلحشوران مرزبانی برای آرامش، امنیت و تمامیت ارضی کشور بهترین عزیزان خود را فدا کرده‌اند. این جنایت‌ها ملت ما را بیدارتر و مقاوم‌تر می‌کند و دشمن را خوب می‌شناسند. ما در این خصوص به ملت بزرگ ایران به مجموعه بزرگ نیروی انتظامی و به خانواده شهدا تسلیت می‌گوییم و با خون آنها پیمان می‌بندیم که ریشه ترور را در کشور عزیزمان ایران خواهیم خشکاند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا