آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

افزایش پرواز هواپیماهای باکو به پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی 

یک رسانه ارمنستانی مدعی شد پروازهای هواپیماهای باری جمهوری آذربایجان به پایگاه هوایی «عوودا» در جنوب فلسطین اشغالی برای واردات مهمات افزایش یافته است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، همزمان با ادعای جمهوری آذربایجان در خصوص اختلال رادیویی علیه پرواز هواپیماهای آمریکایی و رژیم صهیونیستی، یک رسانه ارمنستانی روز یکشنبه مدعی شد پروازهای هواپیماهای باری جمهوری آذربایجان به پایگاه هوایی «عوودا» در جنوب فلسطین اشغالی اخیرا افزایش یافته است.

وبگاه «حتق» در این زمینه نوشت: این مسئله باید مورد توجه دولت ارمنستان قرار بگیرد، زیرا پایگاه نظام عوودا مکانی است که رژیم صهیونیستی از آنجا مهمات صادر می کند.

بر اساس این گزارش، در ۷ سال گذشته ۹۲ پرواز باری توسط خطوط هوایی «سیلک وی» جمهوری آذربایجان در پایگاه هوایی عوودا به زمین نشسته است. بین آوریل تا ژوئن سال ۲۰۲۳ نیز چهار پرواز دیگر جمهوری آذربایجان در عوودا انجام شده است.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد زمانی که عملیات نظامی در قره باغ یا در مرز ارمنستان وجمهوری آذربایجان انجام شد، شمار پروازها به عوودا افزایش یافت.

این وبگاه در ادامه نوشت: جمهوری آذربایجان سلاح‌های ساخت رژیم صهیونیستی را نه تنها به باکو بلکه به منطقه‌ای بسیار نزدیک‌تر به خط مقدم منتقل کرده است. یک هواپیمای «ایلوشین- ۷۶» می‌تواند ۵۰ تن بار حمل کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا