آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومی

افزایش تلفات جمهوری آذربایجان به ۷۹ کشته

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از افزایش شمار کشته و زخمی‌های این کشور در تنش مرزی با ارمنستان به بیش از ۳۶۰ نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز شنبه جدیدترین آمار تعداد تلفات این کشور طی درگیری‌های نظامی اخیر با ارمنستان را اعلام کرد.

منابع رسانه‌ ای از باکو خبر دادند، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ارتش این کشور طی درگیری‌های ۱۲ تا ۱۴ سپتامبر (۲۱ تا ۲۳ شهریور) با ارمنستان، ۷۹ کشته و ۲۸۲ زخمی داده است.

به گزارش وبگاه «توران» جمهوری آذربایجان، بنا بر اعلام وزارت دفاع این کشور شدت جراحات وارده به نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان طی درگیری‌ها متفاوت بوده است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان خبر داده که شدت جراحت ۲۱ نفر از زخمی‌ها، بالا است.

 به روایت وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، دیروز شنبه دو نفر از زخمی‌های درگیری‌های اخیر بر اثر شدت جراحات کشته شدند و شمار تلفات این کشور به ۷۹ نفر افزایش یافته است.

در بیانیه این وزارتخانه اعلام شده که طی درگیری‌های نظامی با ارمنستان ۴۳ سرباز، دو سروان، چهار ستوان ارشد، هشت ستوان و چهار افسر ارشد این کشور کشته شدند.

اعلام شمار تلفات جمهوری آذربایجان در شرایطی صورت گرفته که ظهر روز جمعه «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان در جلسه کابینه گفت که حداقل ۱۳۵ سرباز ارمنستانی در یک هفته اخیر طی درگیری‌های مرزی با جمهوری آذربایجان کشته شده‌ اند.

به گفته نیکول پاشینیان، آمار کشته‌ها نهایی نیست و همچنین تعداد بسیاری نیز زخمی شده‌ اند. نخست‌وزیر ارمنستان تعداد کشته‌های دو طرف درگیر را بیش از ۲۰۰ نفر عنوان کرد.

منبع: افکار نیوز

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا