آذربایجاناخبارعمومی

اعتراض باکو به موضع گیری اتحادیه اروپا درباره تظاهرات نیروهای مخالف

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان به موضع گیری اتحادیه اروپا در باره تظاهرات اخیر نیروهای مخالف دولت باکو اعتراض کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، پلیس باکو شنبه گذشته از تلاش های نیروهای مخالف دولت برای برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز در یکی از میادین مرکزی پایتخت جمهوری آذربایجان جلوگیری کرد و اتحادیه اروپا در واکنش به این حادثه با صدور بیانیه ای خواستار آزادی بازداشت‌شدگان این تظاهرات شد.

لیلا عبدالله اوا، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان بیانیه اتحادیه اروپا درباره بازداشت ده ها تن را در جریان این تظاهرات اعتراض آمیز در باکو دور از واقعیت خواند و گفت: بیشتر افراد که به طور غیر قانونی تجمع برپا کرده و بازداشت و پس از اخطار رسمی آزاد شده اند.

وی با اشاره به تامین حق آزادی تجمع در جمهوری آذربایجان، در عین حال نیروهای مخالف را به تلاش برای برگزاری تظاهرات غیرقانونی و هماهنگ نشده با نهادهای رسمی این کشور متهم کرد و گفت: پلیس از برگزاری تجمع غیرقانونی جلوگیری کرده و در جریان آن کسی از افراد حاضر آسیبی ندیده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان ضمن انتقاد از بیانیه اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه بهتر است به حوادث اخیر بارسلونا و استفاده پلیس از گلوله های پلاستیکی علیه تظاهرات مسالمت آمیز مردم، ضرب و شتم خبرنگاران و خشونت بیش از حد پلیس توجه کند.

عبدالله اوا همچنین حوادث چند ماه اخیر فرانسه را یادآور شد و اظهار داشت: شدت عمل پلیس فرانسه در مقابل معترضان در ماه های اخیر از مرزهای رفتار انسانی به کنار است به طوری که ۱۱ نفر را کشته و هزاران نفر را مجروح کرده اند و در میان آنان افرادی هستند که چشم های خود را از دست داده و یا دچار معلولیت شده اند.

وی افزود: اما متاسفانه در چنین مواقعی هم استاندارد دو گانه به کار گرفته می شود و اتحادیه اروپا چشم خود را به حوادث در اروپا بسته و نمی توان اجازه داد تا کسی با جمهوری آذربایجان با چنین لحنی وارد شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا