آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعمومیفیلم

اعتراض ادامه دار مردم ترکیه به سفر رئیس رژیم صهیونیستی به این کشور/ ویدیو

اعتراض گسترده مردم ترکیه به سفر رئیس رژیم منحوس صهیونیستی به آنکارا روز پنجشنبه نیز ادامه یافت.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، شماری از شهروندان ترکیه امروز پنجشنبه در محکومیت سفر «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی به کشورشان در شهر استانبول تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی سفر هرتزوگ به ترکیه را محکوم کردند. «نمی خواهیم قاتلان در کشورمان باشند» از جمله پلاکاردهایی بود که شرکت کنندگان در این تظاهرات با خود حمل می کردند.

دیروز چهارشنبه نیز جوانان ترکیه در شهر آنکارا در اعتراض به سفر هرتزوگ به کشورشان، پرچم‌های این رژیم را که در برخی خیابان‌های این شهر نصب شده بود، پایین کشیده و آتش زدند.

فعالان ترکیه در شبکه‌های اجتماعی فایلی ویدیویی را منتشر کردند که طی آن شماری از جوانان، پرچم‌های رژیم صهیونیستی را در خیابان‌های شهر آنکارا پایین کشیده و پاره می‌کنند و به جای آن پرچم فلسطین را نصب می‌کنند.

رئیس رژیم صهیونیستی دیروز چهارشنبه با سفر به آنکارا، با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه دیدار کرد و اردوغان این سفر را به گفته خود «تاریخی و نقطه عطف جدیدی» در روابط دو طرف خواند.

این اولین سفر یک رئیس رژیم صهیونیستی به ترکیه بود که با موجی از محکومیت ها در بین شهروندان ترکیه و مردم و گروههای مقاومت فلسطینی و ملت های مسلمان منطقه روبرو شد.

گروه های مقاومت فلسطین در واکنش به سفر هرتزوگ  به ترکیه، استقبال از وی را مایه تاسف و پشت کردن به قدس و آرمان فلسطین ارزیابی کردند.

در همین ارتباط، جنبش حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «بار دیگر مخالفت قاطع خود را با ازسرگیری روابط ترکیه با رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کرده و خواستار حمایت بیشتر از ملت فلسطین برای پایان اشغالگری و بازپس‌گیری حقوق سلب شده خویش هستیم.»

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز به نوبه خود در بیانیه ای اعلام کرد: «این جنبش استقبال از رئیس رژیم اشغالگر صهیونیستی در ترکیه را به شدت محکوم و تاکید می‌کند که سفر او در سایه تشدید تجاوزات و جنایات این رژیم علیه ساکنان قدس و طرح‌های آن برای یهودی‌سازی مقدسات فلسطین و تعرضات شهرک‌نشینان اشغالگر به مسجد الاقصی انجام می‌گیرد که این به معنی جانبداری از دشمن اشغالگر در مقابله با جهاد و مبارزه ملت فلسطین است.»

این بیانیه ‌افزود: «تلاش برای برقراری دوباره روابط با دشمن صهیونیستی به بهانه منافع این یا آن دولت، به معنی رها کردن قدس و فلسطین و پشت کردن به آن است.»

جنبش جهاد اسلامی تصریح کرد: «ما از مواضع قاطع ملت مسلمان ترکیه در مخالفت با این سفر که اهانت به خون شهدای ترکیه در راه شکستن محاصره غزه و بر خلاف مواضع این ملت در حمایت از حقوق ملت فلسطین است، تقدیر می کنیم.»

منبع: ایرنا

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا