آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

ارمنستان: جمهوری آذربایجان در حال پاکسازی قومی در منطقه قره باغ است

وزیر خارجه ارمنستان با بیان این که جمهوری آذربایجان در حال پاکسازی قومی در منطقه است از اعضای شورای امنیت سازمان ملل در زمینه ادامه مسدود شدن گذرگاه لاچین کمک خواست

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، وزیر خارجه ارمنستان روز سه شنبه در نشست خبری با همتای اتریشی خود ضمن هشدار در زمینه وضعیت ساکنان ارامنه «قره باغ»، از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در زمینه مسدود شدن گذرگاه لاچین توسط جمهوری آذربایجان کمک خواست.

«آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان در نشست خبری با «آلکساندر شالنبرگ» وزیر خارجه اتریش در «وین» گفت: «ارمنستان از بازیگران بین‌المللی به‌ ویژه اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواستار است در خصوص مسدود شدن گذرگاه لاچین توسط جمهوری آذربایجان گام‌های عملی برداشته شود.»

وزیر امور خارجه ارمنستان در این دیدار درباره وضعیت امنیتی قفقاز جنوبی، موضع ارمنستان در خصوص برقراری صلح، روند عادی سازی روابط ارمنستان و جمهوری آذربایجان توضیحاتی داد. وی گفت: «صلح باثبات در منطقه در صورتی امکان‌ پذیر است که مسائل حقوقی و امنیت مردم قره‌باغ در چارچوب یک سازو کار بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد.»

میرزویان تاکید کرد که جمهوری آذربایجان در حال حاضر به جای وارد شدن به چنین گفت‌وگویی، سیاست پاکسازی قومی در قره باغ را دنبال می‌کند.

وزیر خارجه ارمنستان ادامه داد: «نشانه بارز آن محاصره قره باغ است که بیش از ۷ ماه است ادامه دارد. قره باغ اکنون در آستانه یک فاجعه انسانی است.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا