آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

ارمنستان ادعای آمریکا مبنی بر پیشرفت در مذاکرات با جمهوری آذربایجان را رد کرد

دبیر شورای امنیت ارمنستان با رد ادعای آمریکا گفت: در آخرین دور از مذاکرات با جمهوری آذربایجان در مورد مهمترین موضوعات پیشرفتی حاصل نشده است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، دبیر شورای امنیت ارمنستان روز سه شنبه اظهار داشت که در آخرین دور از مذاکرات ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مورد مهمترین موضوعات پیشرفتی حاصل نشده است.

اظهارات «آرمن گریگوریان» دبیر شورای امنیت ارمنستان در تضاد با سخنان «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکاست که پس از گفت‌وگوهای اخیر در ایالات متحده بین وزرای امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان مدعی «پیشرفت محسوس» به سوی توافق صلح بین این دو کشور شد.

گریگوریان در نشست خبری گفت: «مهمترین موضوعات مربوط به به رسمیت شناختن ۲۹۸۰۰ کیلومتر از خاک ارمنستان، برقراری گفت‌وگو بین جمهوری آذربایجان و بخش ارامنه نشین قره باغ و همچنین ایجاد تضمین‌های بین‌المللی حقوقی برای جمعیت ارمنی نشین منطقه است.»

گریگوریان در پاسخ به سوالی درباره اظهارات بلینکن در مورد پیشرفت محسوس گفت: ارمنستان در بیانیه مطبوعاتی به وضوح اعلام کرد که اختلافاتی وجود دارد.

گریگوریان افزود: «برای ارمنستان فرقی نمی‌کند که مذاکرات در کجا و در چه بستری برگزار شود .نیروهای جمهوری آذربایجان باید قلمرو مستقل جمهوری ارمنستان را ترک کنند. این یک الزام اجباری است. امضای معاهده صلح تنها با این شرط امکان پذیر است.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا