آذربایجاناخبارچچنروسیهعمومی

ابراز نگرانی مقامات و رسانه های باکو درباره نزاع قومی میان آذری ها و چچنی ها در روسیه

سفارت جمهوری آذربایجان در مسکو از شهروندان این کشور در روسیه خواست برای تبدیل نشدن نزاع دستجمعی چچن ها و آذری ها در روسیه به مناقشه ای عمومی، از توجه به اخبار دروغین و ساختگی خودداری کنند.

به گزارش مرکز فرهنگی قفقاز به نقل از خبرگزاری آذرتاج، پولاد بلبل اوغلو، سفیر جمهوری آذربایجان در مسکو به همراه نماینده اعزامی وزارت کشور جمهوری آذربایجان با مقامات ذیربط وزارت کشور روسیه درباره نزاع دستجمعی اخیر میان آذری ها و چچن ها در مسکو و قتل یک راننده تاکسی آذری در روسیه گفتگو کرد.

علی حسن اف، دستیار ارشد رییس جمهوری آذربایجان نیز گفت آذری ها و چچن ها دارای روابط دوستانه دیرینه هستند و این مسایل نمی تواند مناسبات آنها را به خصومت تبدیل کند.

پایگاه اینترنتی ویرتوالاذ نیز خبر داد یک منبع در اداره مسلمانان قفقاز با ادعای اینکه برخی ها خواهان تبدیل یک نزاع جنایی به درگیری مذهبی بودند، گفت ا… شکور پاشازاده، رییس اداره مسلمانان قفقاز نیز با تدابیر فوری از تبدیل این مناقشه جنایی به درگیری مذهبی جلوگیری کرد!

همچنین علی حسین اف، رییس گروه دوستی مجلس جمهوری آذربایجان با دومای روسیه گفت ردپای نیروهای ثالث در نزاع میان چچنی ها و آذربایجانی ها در مسکو دیده می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا