آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانخطبه هاعمومی

آیت الله عاملی: شعارهای خیرخواهانه غربی‌ها بوی خون می‌دهد

امام جمعه اردبیل گفت: کنگره آمریکا قانون مهسا درست کرد تا بگوید که اولاً کدخدای دنیا ما هستیم و برای همه نسخه می‌نویسیم و ثانیاً ما قهرمان دفاع از حقوق انسان‌ها هستیم

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به حوادث سیل و زلزله در لیبی و مغرب اظهار کرد: انسان هر لحظه مقهور اراده خداوندی است و امکان خروج از قاهریت یا فرار از حکومت او وجود ندارد. “وَ لایُمْکِنُ الْفِرارُ مِنْ حُکُومَتِکَ” اما گاهی اسم قهاریت به‌ طور ویژه ظاهر می‌شود و بر اساس حکمت الهی حوادث بسیار سنگینی با دست طبیعت در زندگی انسان رخ می‌دهد.

وی افزود: سیل لیبی که جان حدود۲۰ هزار نفر را گرفت و زلزله مغرب که جان نزدیک به چهار هزار نفر را گرفت جزو همین حوادث سخت و سنگین است.

جان‌باختگان سیل و زلزله در لیبی و مغرب شهید هستند

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: برای جان‌باختگانی که طبق روایات ما به‌ منزله شهید هستند رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان خلفیت خداوندی و تسلّای کامل از حضرت حق مسالت داریم و از این حوادث به اسماء حسنایش پناه می‌بریم.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها با دولت‌های مغرب و لیبی و مردم مصیبت زده ابراز همدردی کرده و به‌شدت روی آن تبلیغ می‌کنند، ای کاش در خصوص زلزله ۷۵ ساله فلسطین نیز ذره‌ای همدردی داشته باشند زلزله‌ای که خودشان مخصوصاً دولت انگلیس آن را درست کرده است.

وی با تبیین تحرکات اخیر سیاسیون اروپایی و آمریکایی خاطرنشان کرد: هفته گذشته مراکز قانون‌گذاری اروپا و آمریکا و مراکز حساس تصمیم‌گیری این کشورها تماماً کار خود را تعطیل و به بررسی حقوق بشر در ایران پرداختند و این چیزی است که در تاریخ این پارلمان‌ها دیده نشده است.

غربی‌ها اگر دستشان برسد ایران را به تل خاکستر تبدیل می‌کنند

خطیب نماز جمعه اردبیل ادامه داد: تقریباً تمام دولت‌های اروپایی برای ایجادجو روانی به طور مدام بیانیه محکومیت صادر می‌کردند انگار در دنیا هیچ حادثه‌ای جز حادثه سالروز درگذشت یک دختر خانم در ایران وجود ندارد.

آیت‌الله عاملی گفت: ۲۰ هزار کشته سیل لیبی از یاد رفته بود، پنج هزار کشته زلزله کشور مغرب از زیاد رفته بود، ماجرای جنگ اوکراین کلاً مغفول شده بود. فقط شب و روز مصاحبه و بیانیه و پخش فیلم و تصویر از ماجرای ایران بود، این حجم سرمایه‌گذاری روی ایران واقعاً و واقعاً حیرت‌آور است و پیام بسیار مهمی برای ایران دارد و آن اینکه آنها تا خرخره کینه ایران و ایرانی‌ها را در دل دارند و اگر دستشان به ایران برسد ایران را به تل خاکستر تبدیل می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جنگ روانی این هفته آن قدر علیه ایران سنگین بود که بعضی از تحلیلگران آن را به جنگ جهانی سوم در عرصه جنگ روانی تشبیه کردند که در یک طرف آن کشورهای اروپایی، آمریکا، اسرائیل، کانادا، استرالیا و در یک طرف ایران با تمام صلابت ایستاده است، در طول تاریخ زندگی بشر تا حال هیچ جنگ روانی در این مقیاس که این هفته شروع شد، دیده نشده است.

آیت‌الله عاملی گفت: آنها در حمله‌های این هفته آنقدر خودشان را گم کرده بودند که گاهی علیه خودشان تبلیغ می‌کردند، یکی از کانال‌های معاند می‌گفت ای ملت ایران اوضاع دارو را در ایران ببینید چقدر ناجور است در حالی که خودشان دارو را تحریم کرده و شرف جنگ را پایمال کرده‌اند. انسان جوانمرد از طرق ناجوانمردانه هیچ وقت به طرف پیروزی خیز برنمی‌دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اضافه کرد: این هفته واقعاً نمونه جنگ احزاب درست شد، در جنگ احزاب تمام احزاب و قبائل علیه رسول خدا (ص) و مسلمان‌ها بسیج شدند، ین هفته دقیقاً نسخه بسیج احزاب علیه ایران صورت گرفت. کل دنیا به تماشا ایستاده و تعجب می‌کنند که کینه دنیا برای ایران و ترس آنها از ایران و خیز آنها برای تصرف ایران چقدر سنگین و عمیق و دیوانه‌وار است.

آیت‌الله عاملی خاطرنشان کرد: ملت‌ها و دولت‌های دنیا واقعاً تعجب می‌کنند که ایران چگونه در برابر این هجمه بسیار سنگین زمین نخورده است.

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: عجیب است که یک نماینده جمهوری‌ خواه آمریکا می‌گوید آزاد شدن ۶ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران مرا مریض کرد. انسان چقدر باید کینه داشته باشد که با آزاد شدن پول خود ایران او مریض شود! این‌ها واقعاً در خصوص ایران مبتلی به جنون شده‌اند، بوش پسر زمانی به ژاپن رفت و در پارلمان ژاپن مشت خود را محکم روی میز کوبید و گفت در دست ایران گرفتار و اسیر شده‌ ایم.

وی با اشاره به تصویب “قانون مهسا” در کنگره آمریکا اظهار داشت: از عجایب قدرت ملت ایران این است که کنگره آمریکا قانون مهسا درست کرد تا نشان دهد که اولاً کدخدای دنیا ما هستیم و برای همه نسخه می‌نویسیم و ثانیاً ما قهرمان دفاع از حقوق انسان‌ها هستیم.

خطیب جمعه اردبیل اظهار کرد: اگر در دفاع از حقوق بشر و مخصوصاً حقوق زن راست می‌گویید چرا قانونی به نام شیرین ابوعاقله وضع نکردید؟ او خبرنگار فلسطینی‌الاصل با تابعیت آمریکایی بود و سال‌ها در فلسطین برای الجزیره کار کرده بود، اسرائیل در خیابان هنگام گزارش خبر با تیر مغز او را پودر کرد و به آن هم اکتفا نکرد و به جنازه او حمله کرد و افتضاح بسیار شرم‌آوری درست شد. آمریکا بارها گفته به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد و تا حال از ترس اسرائیل هیچ کاری نکرده است.

وی گفت: پلیس آمریکا بدون محاکمه هر سال ۷۰۰ نفر را می‌کشد، چرا ۷۰۰ نفر را گذاشته به یک نفر متمرکز شده‌اید؟ چند سال پیش کل آمریکا به خاطر مرگ وحشتناک جورج فلوید توسط پلیس آمریکا به هم ریخت. چرا به نام او قانون وضع نمی‌کنید! تا پلیس آمریکا به حقوق بشر پایبند باشد. جالب اینکه تا الان پلیس قاتل عقوبت نشده است. همچنان که قاتلین شیرین ابوعاقله به جزای خود نرسیده‌اند.

امام جمعه اردبیل در ادامه افزود: اخیراً اسرائیل پنج زن محتشم و محجبه فلسطینی را عریان و سگ‌های پلیس را به جان آنها انداخت و از آنها فیلمبرداری کرد چرا به نام آنها قانون وضع نمی‌کنید؟ هزاران اف باد بر تعصّب!

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با طرح سوالی از کشورهای اروپایی و آمریکایی بیان کرد: این همه که شما در خصوص به هم زدن امنیت ایران سرمایه‌گذاری کردید و ملت ایران را با تمام توان به شورش دعوت کردید آیا حساب کرده‌اید که اگر ملت ایران به ندای شوم شما لبیک نگفت شما چقدر خراب، مفتضح و بی‌آبرو خواهید شد؟ آیا حساب کردید با ناکامی شما در این قضیه چقدر بودجه شما هدر خواهد شد؟

وی خطاب به ملت ایران هم گفت: دشمن هیچ وقت با قیافه اصلی نمی‌آید. تا حال در هیچ جنگ نرم با قیافه اصلی نیامده است. چون به مقصود خود نمی‌رسد مجبور است با شعار خیرخواهی و ادعای خدمت بیاید، یک جاسوس هیچ وقت نمی‌گوید که من جاسوس هستم.

شعارهای خیرخواهانه غربی‌ها بوی خون می‌دهد

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: هر ملتی ادعای خیرخواهی دشمن خود را باور کند زمانی از خواب بیدار می‌شود که همه چیز خود را از دست داده است ، توجه کنید که” اولین اشتباه آخرین اشتباه است” ، من از پشت شعارهای خیرخواهی آنها بوی وحشتناک خون می‌شنوم هر کسی قیافه اصلی آنها را ببیند قطعاً زهره‌اش می‌ترکد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: قیافه اصلی غربی‌ها را در جنگ تحمیلی ببینید که ۲۲۰ هزار نفر از ما و ۲۸۰ هزار نفر از عراق کشته شد ، ما ۲۲۰ هزار نسل فاخر خود را از دست دادیم ، توجه کنید که دستور حمله را صدام نداد بلکه جنگ هشت ساله بعد از ورود رامسفلد به عراق شروع شد ، قیافه اصلی انگلیس را در جنگ جهانی ببینید که با جمع کردن غلات ، نصف ملت ما را کشت ، ما ۲۰ میلیون بودیم ۱۰ میلیون کشته شد ، اگر آنها کشته نمی‌شدند ما الان ۱۶۰ میلیون بودیم یعنی خون ۸۰ میلیون ایرانی از دست انگلیس می‌چکد باز حیا نمی‌کند در کانال خبررسانی خود برای ملت ایران خیرخواهی می‌کنند ، یعنی واقعاً و جداً قصد تحمیق ملت ما را دارد.

وی گفت: اروپا چند نسل‌کشی بزرگ را مرتکب شده است ، یک مورد همین است که ذکر شد ، مورد دوم قتل عام هشت هزار نفر مسلمان در بوسنی در سربرنیتسا در برابر چشمان نیروهای حافظ صلح هلندی صورت گرفت ، صرب‌ها آن زمان با جنازه مسلمان‌ها برای خودشان توالت درست کردند ، اروپا باید در برابر این نسل‌کشی‌ها جوابگو باشد ، قیافه اصلی آنها را در دادن مواد شیمیایی به صدام ببینید ، با بمب‌های شیمیایی غربی‌ها مخصوصاً آلمانی‌ها پنج هزار نفر در حلبچه در یک روز کشته شدند ، بسیاری از جانبازان شیمیایی ما نتوانستند به زندگی ادامه بدهند و شهید شدند و آنها که مانده‌اند هر لحظه می‌میرند.

وی یادآور شد: توجه شود که ازهاق روح یک بار است ولی مرگ می‌تواند هزاران بار باشد ، قیافه اصلی آنها را در دادن بالاترین مدال افتخار و مدال شجاعت به فرمانده ناو وینسنس آمریکا ببینید که هواپیماهای مسافربری ما را بالای خلیج فارس ساقط کرد. آیا کشتن کودکان و زنان بی‌گناه مصداق شجاعت بود؟ اقدام مزبور آمریکا بزرگترین اهانت به ملت ما بود و حالا خیال می‌کند که ملت ما آن اهانت را فراموش کرده و با بی‌شرمی برای خیرخواهی آمده است.

ملت ایران پوست دشمن را در دباغ‌خانه می‌شناسد

امام جمعه اردبیل در بخش دیگر خطبه‌ها تصریح کرد: حضرت سلیمان در سفرهای خود همیشه هدهد را برمی‌داشت و بدون او به سفرهای طولانی نمی‌رفت چون این پرنده کوچک قوی‌ترین چشم دنیا را دارد به حدی که می‌تواند از بالای آسمان آب را در زیر زمین ببیند! چشم ملت بزرگ ما قطعاً تیزتر از چشم هدهد است و به قول ضرب‌المثل آذری‌ها “پوست دشمن را در دباغ‌خانه می‌شناسد”.

آیت‌الله عاملی با اشاره به آزادسازی اخیر پول بلوکه شده ایران توسط آمریکا گفت: از عجایب عنایات خداوند متعال این است که در لحظاتی که برای دشمن ما بسیار حساس و حیاتی است بایدن پول بلوکه شده ایران را آزاد کرد، پارلمان اروپا نیز در ضمن بیانیه‌ای منافقین را محکوم و آنها را خائن معرفی کرد، جمهوری‌خواهان از این کار بایدن به شدت عصبانی هستند و دق می‌کنند.

وی ادامه داد: جمهوری‌خواهان کنگره به بایدن حمله می‌کنند و می‌گویند تو در همان لحظه که ما می‌خواهیم ملت ایران را تحریک و از دولت ایران انتقام بگیریم ۶ میلیارد دلار پول ایران را به ایران برگرداندی، آنها می‌گویند این حرکت سیاسی است تا در انتخابات از حل روابط با ایران استفاده کنی، چون حل شدن روابط با ایران بیشترین تاثیر را در انتخابات آمریکا دارد و لذا در مناظرات نامزدهای ریاست جمهوری در آمریکا بیشترین مباحث به ایران اختصاص پیدا می‌کند.

امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: جمهوری‌خواهان بایدن را تحت فشار گذاشته‌ اند تا اعلام کند که برجام مرده است ولی بایدن گفته هیچ وقت اعلام نخواهم کرد که برجام مرده است.

وی با تشریح واکنش جمهوری خواه ها در کنگره آمریکا در رابطه با رویکردهای بایدن در مواجهه با ایران اضافه کرد: جمهوری خواه‌ها بایدن را متهم می‌کنند که یک توافق غیرعلنی با ایران کرده که ایران تقابل کمتر با آمریکا داشته باشد و بایدن از شدت تحریم‌ها بکاهد به همین جهت دولت بایدن تصمیم گرفته چند بانک مهم را از دایره تحریم خارج کند، بایدن معتقد است که برجام بدیل ندارد و گزینه دیگری در برابر ایران وجود ندارد، نه معاهده جدید ممکن است نه حمله نظامی کارساز است و نه تشدید تحریم‌ها.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در خاتمه اظهار کرد: همه این برکات نتیجه مقاومت و بصیرت ملت بزرگ ما در اثر توکل بر خداوند است، این وعده حتمی خداوند است که”وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزیز”.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا