آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانروسیهعمومی

افزایش حجم ترانزیت در کشور 

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تفاهم‌نامه خوبی که بین کشورهای روسیه، ایران و جمهوری آذربایجان منعقد شده، حجم ترانزیت ایران افزایش پیدا کرده است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، داریوش امانی معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور صبح امروز در جلسه انجمن‌های صنفی شرکت های حمل ونقل کالا و مسافر با بیان اینکه رانندگان با روحیه جهادی و انقلابی در خدمات‌رسانی به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند اظهار داشت: این قشر در هر زمانی به دور از مسائل سیاسی و اقتصادی با تحمل مشکلات در پیشبرد اهداف سازمان نقش مهمی داشته‌اند.

امانی با اشاره به اینکه زحمات و تلاش‌های شبانه روزی رانندگان در حوزه حمل ونقل کالا ومسافری با هیچ چیز قابل جبران نیست تصریح کرد: امسال رانندگان با همه کمبودها و گرفتاری ها سفر اربعین را ایثارگرانه،مجاهدانه و باغیرت پیش بردند.

وی دفاع از منافع صنفی را از اولویت‌های مهم سازمان عنوان کرد و ادامه داد: در جهت حمایت از اصناف و رانندگان تمام تلاش ما براین است تا بخشودگی جرائم و ارائه تسهیلات به رانندگان در اسرع وقت عملیاتی شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور از تشکیل صندوق رفاه اجتماعی مختص بخش حمل ونقل در آینده ای نزدیک به نفع رانندگان خبر داد و اظهار کرد: با تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی تمامی مسائل رفاهی بخش حمل ونقل ائم از بیمه تکمیلی، برخورداری از وام و تسهیلات،کمک هزینه برای خرید لوازم و در کل بحث بیمه شدن رانندگان اتفاق بزرگی است که در سازمان تامین اجتماعی برای کمک حال رانندگان و بخش حمل ونقل در حال عملیاتی شدن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیگیری حل مشکلات افزایش نرخ کرایه‌ها و تامین سوخت رانندگان را مهم‌ترین دستور کار سازمان عنوان کرد و افزود: با تفاهم‌نامه خوبی که بین کشورهای روسیه، ایران و جمهوری آذربایجان منعقد شده، حجم ترانزیت در کشور افزایش پیدا کرده که پایانه مرزی بیله سوار نیز از این قائده مستثنی نیست و این حجم از ترانزیت نوید بسیار خوبی برای اقتصاد کشور است.

امانی با اشاره به اهمیت پایانه مرزی بیله سوار در تجارت و اقتصاد کشور در خصوص حل برخی مشکلات موجود در این پایانه قول مساعد داد و اضافه کرد: مقرر شد مشکلات این پایانه در استان از طریق شورای مرز پیگیری و مسائل و کمبودهایی که در مرز بیله سوار وجود دارد برطرف بشود.

وی از پیش‌بینی و اختصاص اعتبار ویژه برای ارتقای زیرساخت‌های پایانه مرزی بیله سوار از جمله افزایش پارکینگ‌ها خبرداد و گفت: از آنجایی که استان اردبیل یکی از سخت‌ترین استان‌ها در ایام فصول بارش و زمستان است در کنار اقداماتی که روی بازسازی ماشین‌آلات انجام می‌شود، مقرر شد از سرجمع اعتبارات ملی نیز برای پرداخت مطالبات به استان اردبیل تخصیص دهیم تا عملیات راهداری زمستانی نیز به نحو احسن انجام شود.

منبع: تسنیم

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا