آذربایجاناخبارایران

دیدار وزیر دادگستری ایران با رئیس جمهور جمهوری آذربایجان

مصطفي پور محمدي وزير دادگستري كشورمان در باكو با الهام علي اف رئيس جمهور جمهوري آذربايجان ديدار و گفتگو كرد.
به گزارش مرکز رهنگی قفقاز به نقل از خبرگزاري صدا وسيما از باكو، در اين ديدار الهام علي اف با اشاره به توسعه روابط خوب دو كشور در حوزه هاي مختلف ، مشتركات فرهنگي ، تاريخي و ديني را از عوامل موثردر توسعه همكاريهاي دو جانبه دانست و از اين مشتركات به عنوان سرمايه هاي مهم دو كشورياد كرد .
وي وجود امكانات خوب براي توسعه همكاري ها در حوزه حقوقي و قضائي را نيز خاطر نشان كرد و اظهار اميدواري كرد در سفر وزير دادگستري جمهوري اسلامي ايران به جمهوري آذربايجان ظرفيت هاي جديد همكاري بين دو كشور در عرصه حقوقي و قضائي ايجاد شود .
الهام علي اف در ادامه اين ديدار اهميت ديدارها و گفتگوهاي مقامات دو كشور را در تحكيم روابط دو جانبه بسيار مهم دانست وافزود: روابط مناسب دو كشور نه تنها براي دو طرف بلكه براي منطقه تاثير گذار است و ما از پيشرفت ها و امنيت موجود در جمهوري اسلامي ايران بسيار خرسنديم.
پور محمدي وزير دادگستري جمهوري اسلامي ايران هم در اين ديدار با اشاره به حسن همجواري ، توسعه روابط در سطح مناسب و امنيت موجود در دو كشور، شرايط موجود را مرهون مشتركات فرهنگي و ديني دانست .
وزير دادگستري در ادامه با اشاره به توسعه روابط تجاري و اقتصادي دو كشور وافزايش 66 درصدي حجم مبادلات دو كشور گفت : اين روابط و مناسبات خوب ايجاب مي كند در حمايت و معاضدت حقوقي و قضائي اتباع دو كشور بويژه تجار نيز تلاش هاي لازم صورت گيرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا