آذربایجاناخبارداغستانعمومی

کشته شدن 6 داعشی در داغستان روسیه

منابع آگاه از کشته شدن 6 داعشی از سوی نیروهای امنیتی روسیه در شهر «داغستان» و پس از یک تعقیب و گریز طولانی خبر دادند.

 به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، منابع مطلع از کشته شدن 6 شبه نظامی وابسته به داعش در یکی از  شهرهای «داغستان» روسیه خبر دادند.

به گزارش منابع مطلع، نیروهای امنیتی روسیه روز جمعه در یک درگیری 8 ساعته و پس از تعقیب و گریز طولانی موفق به شناسایی و به هلاکت رساندن 6 عنصر داعش در اطراف شهر «خاسافیورت» در جمهوری داغستان شدند.

به گفته منابع آگاه، این عناصر داعشی چندین حمله مسلحانه در منطقه انجام داده بودند. ولی سرانجام گرفتار نیروهای امنیتی روسیه شدند. سرویس امنیت فدرال روسیه پیشتر از دستگیری سه عامل جذب نیرو برای داعش در منطقه مسکو خبر داده بود. دفتر روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه با اعلام این خبر اضافه کرده بود که این سه نفر از سال ۲۰۱۴ به عضوگیری برای گروه تروریستی داعش و اعزام آنها به سوریه برای مشارکت در این کشور جنگ‌زده اشتغال داشتند.

حضور سازمان‌های تروریستی در جنوب روسیه به خصوص جمهوری داغستان از سال‌ها پیش موجب نگرانی مقامات روس بوده است. گروهک داعش در اردیبهشت ماه سال ۹۵ در یک حمله مسلحانه موجب کشته شدن سه و مجروحیت ۲۳ تن شد، و مسئولیت آن را بر عهده گرفت و این برای اولین بار بود که داعش رسما از حضور خود در داغستان پرده بر می‌داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا