آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

پیگیری توافقات روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان

سفیر کشورمان در باکو برای پیگیری توافقات دیدار سران دو کشور، با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از خبرگزاری صداوسیما از باکو، سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان برای پیگیری و اجرایی شدن توافقات دیدار سید ابراهیم رئیسی و الهام علی اف روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه اقتصادی با شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

وی گفت: در این جلسه به طور مشترک با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان درباره آخرین وضعیت حدود ۱۵ طرح مهم که در مرحله بهره برداری یا در حال اجرا هستند بررسی کردیم.

شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان همزمان، مسئولیت کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی این کشور با جمهوری اسلامی ایران را عهده دار است.

روسای جمهور دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان در حاشیه نشست مشترک سران اکو، علاوه بر تاکید بر توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی، قرارداد سه جانبه سوآپ گاز از ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از خاک جمهوری اسلامی ایران با حضور روسای جمهوری سه کشور به امضا رسید.

در این توافق قرار است، سالانه حدود یک و نیم تا ۲ میلیارد متر مکعب گاز ترکمنستان از طریق ایران در مرز آستارا تحویل جمهوری آذربایجان شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا