آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانترکیهعمومیقره باغ

پیشنهاد جدید اردوغان: کریدور زنگزور می‌تواند از ایران عبور کند

رئیس‌جمهور ترکیه افتتاح مسیر زمینی کریدور زنگزور در جنوب قفقاز را «مسئله راهبردی» برای ترکیه خواند و تاکید کرد که این کریدور برای روابط آنکارا و باکو «بسیار مهم» است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، رجب طیب اردوغان رئیس‌ جمهور ترکیه که به نخجوان سفر کرده، امروز سه‌شنبه درباره حملات اخیر باکو به قره‌باغ گفت: ارتش آذربایجان در مقابل تروریست‌ها ایستادگی کرد و جان غیرنظامیان را در نظر گرفت.

وی تاکید کرد که حاکمیت جمهوری آذربایجان بر قره‌باغ پس از «فعالیت‌های ضد تروریستی» تقویت شد و دریچه جدیدی برای صلح باز شد.

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه پیشرفت در روابط باکو و ایروان به ثبات منطقه کمک می‌کند، گفت: ما از ارمنستان انتظار داریم به جای طولانی کردن روند، اراده قوی نشان دهد. اکنون زمان صلح پایدار برای خوجالی، قره‌باغ تحت حاکمیت آذربایجان است و وظیفه ارمنستان ایجاد و حفظ آن است.

اردوغان تاکید کرد ترکیه از کریدور صلح آمیز بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای اتصال نخجوان حمایت می‌کند، اما اگر ایروان با چنین چیزی مخالفت کند، کریدور می‌تواند از ایران عبور کند که این ایده مثبت است. ما تمام تلاش خود را برای افتتاح کریدور زنگزور انجام می‌دهیم، سیگنال‌های مثبتی نیز از ایران می‌آید، اگر ارمنستان از باز شدن کریدور زنگزور جلوگیری کند، این کریدور می تواند از ایران عبور کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا