آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانعمومیمصاحبه

نماینده مشگین شهر: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین نظام دموکراسی و متکی به مردم است/ مصاحبه

محمود عباس زاده مشکینی گفت: ترکیب عناصر استفاده شده بخصوص در جنایت داعش در مرقد شاهچراغ نشان می‌دهد آمریکا در پی تشکیل داعش در ایران بوده است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، محمود عباس زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که رکن اصلی توطئه علیه ایران رژیم صهیونیستی است و پاسخ ایران به طرف‌های دخیل در این توطئه قطعا داده خواهد شد.

عباس‌زاده مشکینی با اشاره به نقش عربستان سعودی و حمایت از اغتشاشات با شعار زن، زندگی،‌ آزادی، تأکید کرد؛ زنان در عربستان سعودی جز رانندگی چه پیشرفت و دستاوردی داشته‌ اند. این رژیم متعلق به عصر دایناسورهاست که هیچ ارزشی برای زن و حقوق زنان قائل نیست در حالی که انقلاب اسلامی ایران بزرگترین نظام دموکراسی و متکی به مردم است. من نمی‌فهمم آمریکایی ها چطور این رژیم‌های متحجر را توجیه می‌کنند.

مجری المیادین این سوال را مطرح کرد که ایران چگونه کسانی را که در این اغتشاشات دخیل است، ادب می‌کند؟ رفتار با کردستان، رفتار با اسرائیل و دیگران چطور خواهد بود؟

عباس‌زاده در پاسخ گفت: ما در زمانی زندگی می‌کنیم که عربستان سعودی که کانال ایران اینترنشنال را حمایت می‌کند، ‌دچار تناقض‌های بزرگی است. بیشتر مردم منطقه حقیقت را می‌دانند و از جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنند. آنها آمده‌ اند تا تمام شکست‌های خود در منطقه از جمله در سوریه را یکجا جبران کنند.

المیادین سوالش را تکرار کرد و پرسید، ایران چگونه پاسخ می‌دهد و این نماینده مجلس توضیح داد، اشاره کردم که «دوره بزن، در رو» گذشته است. خیلی از کشورها منافع و اهدافی دارند. لزوما پاسخ ایران نظامی نیست اما این کشورها در منطقه منافعی دارند و جمهوری اسلامی ایران بر این اهداف مشرف است و در دسترس ایران است. ما در دیپلماسی هم اقدامات متقابل انجام خواهیم داد. ما صبرمان زیاد است و طرف مقابل هم می‌داند که ایران چقدر صبور است اما این را می‌دانند که هر صبری حد و سقفی دارد.

المیادین پرسید، روزنامه واشنگتن پست گزارش درباره احتمال حمله ایران به نقاطی در عربستان سعودی منتشر کرده بود و نظر شما در این خصوص چیست؟ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ‌یکی از تلاش‌های دشمن، ایران‌هراسی و تلاش برای ایجاد اختلاف میان ایران و کشورهای همسایه است. سالهاست که این سیاست را در قبال ایران دارند اجرا می‌کنند. ایران امروز نقطه اتکای صلح در منطقه است. کسی می‌تواند ضامن صلح باشد که مقتدر باشد. ایران از حیث پیشرفت علمی و سیاست و دموکراسی در جایگاه بالایی است. در مقابل شما ببینید در اروپا چقدر اعتراضات گسترده است.

مجری المیادین اشاره کرد، اما در ایران که آن را اعتراض می‌نامند، در حال اغتشاش هستند در حالی که صدای یک خبرنگار خارج از ایران امروز منتشر شده که دارد از تجزیه ایران صحبت می‌کند. عباس‌زاده مشکینی گفت: بله. موساد، سیا و ام آی-۶ دارند حرکت‌های خصمانه علیه ایران را هدایت می‌کنند. آنها فکر می‌کنند که با این فشارها، مردم ایران عقب‌ می‌کشند و دست از ارزش‌های خود برمی‌دارد. مردم می‌دانند که هدف نهایی آنان تجزیه کشور است… نشانه‌ها و تحلیل‌ها همین را نشان می‌دهد… ما در طول سال‌ هم اعتراضات زیادی از جمله اعتراض‌های صنفی داریم. اما این اقدامات اعتراض نیست.

المیادین پرسید، آیا کشورهای دیگری، مثلا کشورهای عربی جز عربستان هم در این اتفاقات دخالت دارند؟  عباس‌زاده مشکینی پاشخ داد: بله برخی از بازداشت‌شدگان از ملیت‌های مختلف بودند. از شمال ایران از کشورهای شرق ایران بودند. ترکیب این افراد و بخصوص در جنایت شیراز، ترکیب گروه تروریستی داعش است. آنها در پی بازتشکیل داعش در ایران بودند. سرویس‌های جاسوسی خارجی میلیون‌ها دلار خرج کرده‌ اند تا داعش را در ایران سر پا کنند. در حالی که جمهوری اسلامی ایران مثل کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست و بر آمده از مردم و دارای تمدنی طولانی است و نمی‌شود ایران را با کشورهای متحجر مقایسه کرد. قطعا آنها شکست سختی خواهند خورد. آنها در عراق و سوریه به شکل غیرمستقیم، ایران را هدف قرار دادند اما اکنون می‌خواهند آن را مستقیم بزنند.

المیادین در ادامه این سوال را مطرح کرد که ایران از این بحران جهانی چطور استفاده خواهد کرد؟ امروز ثابت شده که عربستان در اتفاقات ایران دخیل است. ایران چطور برخورد خواهد کرد. اسرائیل و آمریکا هم می‌دانند که ایران پاسخ می‌دهد. آیا در مذاکرات هسته‌ای پاسخ خواهد داد یا در جای دیگر؟  عباس‌زاده مشکینی اظهار داشت: من اشاره کردم که دستگاه‌های امنیتی در ایران مستندا به این رسیدند که وقتی ایران توانست بر تحریم‌ها فائق آید، دشمن تلاش کرد که ایران را دچار مشکل کند و در حقیقت اختلافات قومیتی و دینی در ایران ایجاد کنند. البته ما می‌دانستیم که توطئه جدید علیه ایران، داخل جامعه ایران را هدف خواهد گرفت و تلاش می‌کنند که اختلافات داخلی بیندازند اما نظام جمهوری اسلامی مستحکم است. اتحاد مردم اساس جمهوری اسلامی ایران است. آنها در اندیشه حرکت دادن گسل‌هایی هستند که سالهاست در ایران هست. اما گفتم که زمان بزن در رو تمام شده و دهها ضربه دریافت خواهند کرد. ایران توان این وارد کردن این ضربات را دارد. شما پاسخ به اربیل را دیدید… شما قبلا شاهد حمله به پایگاه عین الاسد بودید. این جنایت‌ها بی‌پاسخ نخواهد ماند… هر کشوری که راهبرد آمریکا برای هدف قرار دادن ایران را اجرا کند، هر کسی که با این طرح همراهی کند به قدر سهمش و نقشش،‌ پاسخ دریافت خواهد کرد. رژیم صهیونیستی رکن اصلی این توطئه است و ضربه بزرگ‌تر را دریافت خواهد کرد.

میهمان ویژه‌برنامه المیادین در پایان گفت: من میخواهم یک سوال بپرسم و آن این که اگر چنین جنایتی در آمریکا یا انگلیس، پاریس، لندن یا واشنگتن رخ داده بود و کسی به مردم بیگناه یا حتی پلیس حمله کرده بود، چه واکنشی داشتند؟ آنها زمین و زمان را به هم می‌دوختند و همه رسانه‌هایشان روی آن زوم می‌کردند و یادمان نمی‌رود که به بهانه یازده سپتامبر که ابعاد آن هنوز روشن نیست، به چند کشور حمله کردند. چه تعداد انسان‌هایی را که به این بهانه نکشتند.

منبع: راهبرد معاصر

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا