آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانترکیهعمومیقره باغ

 منتفی دانستن ساخت گذرگاه زمینی از ترکیه به جمهوری آذربایجان از سوی ارمنستان

دبیر شواری امنیت ارمنستان: «پیشنهاد ترکیه برای ساخت گذرگاه زمینی به جمهوری آذربایجان به هیچ وجه برای ایروان قابل پذیرش نیست.»

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، «آرمن گریگوریان» دبیر شورای امنیت ارمنستان در گفت‌و‌گو با رادیوی آزاد اروپا گفت که پیشنهاد ترکیه مبنی بر ساخت یک گذرگاه زمینی از ترکیه به جمهوری آذربایجان خط قرمز ایروان است.

آرمن گریگوریان تأکید کرد که در خلال گفت‌و‌گوها با ترکیه، هیچ سخنی در خصوص کریدور زمینی به جمهوری آذربایجان به میان نیامده است.

ترکیه در خلال گفت‌و‌گوهای هفته گذشته با ارمنستان در مسکو، پیشنهاد ساخت گذرگاه زمینی به سمت جمهوری آذربایجان از خاک ارمنستان را داده بود. این گفت‌و‌گوها جمعه هفته گذشته با هدف از سرگیری روابط میان انکارا و ایروان پس از سه دهه سردی روابط میان دو طرف و بحران ایجاد شده در پی جنگ قره‌باغ با میانجیگری روسیه برگزار شد.

پس از این گفت‌و‌گوها، وزارت خارجه ارمنستان اعلام کرد که طرفین بر سر ادامه مذاکرات بدون پیش‌شرط و با هدف عادی‌سازی کامل روابط توافق کرده‌ اند.

دو کشور در سال ۲۰۰۹ در شهر زوریخ سوئیس تفاهمنامه‌ ای در راستای عادی‌سازی روابط امضاء کردند، اما تاکنون پارلمان هیچ کدام از دو کشور آن را به تصویب نرسانده‌ اند.

منبع: ایران پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا