آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومی

مخالفان پاشینیان ورودی ساختمان وزارت خارجه ارمنستان را بستند

گروهی از مخالفان نخست وزیر ارمنستان در جریان راهپیمایی اعتراض آمیز خود در ایروان، حلقه امنیتی پلیس را شکسته و ورودی‌های ساختمان وزارت امور خارجه را مسدود کردند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، مخالفان دولت ارمنستان امروز سه شنبه، حلقه امنیتی نیروهای پلیس را شکسته و ورودی‌های ساختمان وزارت امور خارجه این کشور در شهر ایروان را مسدود کردند.

به گفته خبرنگاران، نیروهای امنیتی تلاش کردند تا از ایجاد این رخنه جلوگیری کنند، ولی موفق نشدند. در حال حاضر، مأموران در حال تقویت امنیت ورودی‌های ساختمان دولتی مجاور، یعنی وزارت دادگستری ارمنستان هستند.

راهپیمایی مخالفان “نیکول پاشینیان” نخست وزیر ارمنستان امروز از صبح زود در ایروان آغاز شد. ابتدا تظاهرکنندگان تجمع کوتاهی را در کمپ چادری دائمی معترضان در میدان فرانسه برگزار کرده و سپس به سمت میدان جمهوری حرکت کردند.

مخالفان روز گذشته نیز از حرکت مترو در پایتخت ارمنستان جلوگیری کرده بودند. آنها خواستار استعفای نخست وزیر نیکول پاشینیان و کابینه وزرای او هستند.

پیش از آن نیز روز پنجشنبه، گروه کوچکی از مخالفان سعی کردند وارد سالن هتل ایروان که نخست وزیر در آن حضور داشت، شوند که به درگیری با نیروهای محفاظ نیز ختم شد و در نتیجه آن چند تن از مخالفان بازداشت شدند. سپس پلیس هتل را محاصره کرد و حدود 400-500 نفر از معترضان در میدان روبرو تجمع کردند.

طی هفته گذشته، طرفداران مخالفان دولت بیشتر به شکل راه اندازی کاروانی از خودروها در خیابان‌های اصلی ایروان، اعتراض خود را نشان می‌دادند.

منبع: تسنیم

 

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا