آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانعمومیقره باغقره باغ

لغو نشست وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان

نشست وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در شهر «استکهلم» سوئد لغو شد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از نیوزآرمنیا، نشست وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در شهر «استکهلم» سوئد با انصراف مقام جمهوری آذربایجانی لغو شد.

در این ارتباط وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای ضمن تائید لغو این دیدار، اعلام کرد که لغو دیدار اخیر با مقام ارمنستانی به دلیل سفر غیرقانونی نمایندگان ارمنستان به قره باغ کوهستانی بوده است.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در این ارتباط گفت: «نشست شورای وزیران سازمان امنیت و همکاری اروپا در تاریخ ۲ تا ۳ دسامبر در استکهلم برگزار شد و نماینده جمهوری آذربایجان نیز در آن حضور داشت. رؤسای مشترک گروه مینسک، سازمان امنیت و همکاری اروپا پیشنهاد کردند تا نشستی بین وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و جمهوری آذربایجان برگزار شود، اما مشخص شد که گروهی از نمایندگان پارلمان ارمنستان سفر غیرقانونی به خاک جمهوری آذربایجان (قره باغ کوهستانی) داشتند و در واکنش به این اقدامات، باکو برگزاری دیدار دو وزیر خارجه را غیر ضروری دانست.»

جمهوری آذربایجان در ادامه این بیانیه گفت: موضع ایروان تلاش‌ها برای برقراری صلح در منطقه را تضعیف می‌کند.

دور جدیدی از درگیری‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان از دو هفته پیش شروع شد، هرچند پس از حضور دو طرف در اجلاسی در روسیه به میزبانی ولادیمیر پوتین این درگیری‌ها متوقف شده است. چند روز پیش از این نیز «سورن پاپیکیان»، وزیر دفاع ارمنستان اعلام کرده بود که بدنبال افزایش قدرت نیروهای مسلح این کشور است. در این ارتباط، وزیر دفاع ارمنستان در رایزنی با مقام‌های ارشد نظامی ارمنستان گفته است از هرگامی برای افزایش توان رزمی نیروهای مسلح استفاده خواهد کرد. پاپیکیان با تاکید بر انجام اصلاحات بزرگ در ارتش ارمنستان، از فرماندهان نیروهای مسلح این کشور خواست تلاش خود را برای حل مسائل به کار گیرند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا