آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانروسیهعمومیقفقاز جنوبی

لاوروف افشا کرد: فعالیت غرب علیه روسیه و ایران در قفقاز 

وزیر خارجه روسیه گفت: غرب از چند سازمان غیردولتی در «قفقاز جنوبی» برای آماده سازی زمینه جهت انقلاب‌های رنگی حمایت مالی می‌کند

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، روسیه غرب را به تضعیف امنیت در قفقاز جنوبی و گام‌های روسیه و ایران در تامین امنیت منطقه متهم کرد.

روزنامه «دیلی صباح» روز سه شنبه نوشت: «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در نشست خبری در «مسکو» با «آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان از اتحادیه اروپا و آمریکا به دلیل دخالت در مذاکرات صلح بین ایروان و باکو انتقاد کرد.

لاوروف غرب را به تلاش‌های پنهان برای تضعیف معماری امنیتی منطقه قفقاز از طریق حملات دیپلماتیک و تلاش برای سرکوب توافقات بین روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان متهم کرد.

لاوروف تاکید کرد که مسکو نه فرصت و نه نیازی برای توسعه گفت‌وگو با غرب در قفقاز جنوبی می‌بیند.

لاوروف گفت: «ما می‌بینیم که غرب چه اهدافی را در قفقاز جنوبی دنبال می‌کند. آنها را پنهان نمی‌کند و هدفش جدا کردن روسیه از منطقه است.»

لاوروف اظهار داشت: غرب از چندین سازمان غیردولتی در قفقاز جنوبی برای آماده سازی زمینه جهت انقلاب‌های رنگی حمایت مالی می‌کند.

وی گفت: «این اقدامات خیلی پنهان نیست. همه این سازمان ‌ای غیردولتی شناخته شده‌اند. نحوه عمل آنها، دفاع علنی از منافع غرب، تلاش برای بی اعتبار کردن اقدامات روسیه و ایران است.»

وزیر خارجه روسیه در ادامه با بیان اینکه روسیه طرفدار اجرای کامل توافق سه جانبه مسکو، باکو و ایروان است، خاطرنشان کرد: «موضوع مسیر لاچین باید منحصرا در این زمینه بررسی شود.»

وزیر خارجه روسیه اظهار داشت: به زودی تاریخ جدیدی برای نشست سه جانبه وزرای خارجه روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان مورد بحث قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا