آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

علی‌‎اف خواستار انحلال گروه مینسک شد

رئیس‌ جمهوری آذربایجان از وزیر امور خارجه آمریکا خواست که «گروه مینسک» سازمان امنیت و همکاری اروپا را که برای میانجیگری در جهت حل‌ و فصل مناقشه قره باغ تشکیل شده بود، منحل کند

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، الهام علی‌اف، رئیس‌ جمهور آذربایجان در گفت‌ و گویی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن به فعالیت میانجیگری‌ های گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره مناقشه قره‌ باغ پایان دهد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که دفتر ریاست‌ جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ ای اعلام کرد: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در ۲۰ ژوئن تماسی تلفنی با الهام علی‌ اف، رئیس‌ جمهور آذربایجان داشت.

علی‌ اف تاکید کرد که پایان دادن به فعالیت‌ های گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا و دیگر نهادهای مرتبط برای خاتمه رسمی این مناقشه که مربوط به گذشته است، مدت زیادی است که به تعویق افتاه است.

گروه مینسک این سازمان به رهبری سه کشور روسیه، آمریکا و فرانسه در سال ۱۹۹۲ به منظور میانجیگری بر سر اختلاف جمهوری آذربایجان و ارمنستان ایجاد شد. باکو در ماه ژوئن به ایروان پیشنهاد کرد که به اتفاق هم از سازمان امنیت و همکاری اروپا بخواهند پس از کنترل کامل منطقه قره‌ باغ توسط آذربایجان در سال گذشته، این گروه را منحل کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا