آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهروسیهعمومی

سفر قریب الوقوع اردوغان به ایران

منابع خبری از سفر قریب الوقوع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به ایران در روزهای آتی خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، برخی منابع خبری از سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران در روزهای آتی خبر دادند.

خبرگزاری ترکیه‌ ای «آناتولی» بعد از ظهر سه شنبه به وقت تهران از سفر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به تهران در ۲۸ جولای ( سه شنبه ۲۸ تیر) خبر داد.

هنوز جزئیات بیشتری از سفر اردوغان به تهران گزارش نشده، اما انتظار می‌رود وی در این دیدار ضمن ملاقات با مقام‌های ارشد ایران در زمینه همکاری‌های دوجانبه و بررسی آخرین تحولات منطقه و جهان گفت‌وگو کند.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز از برگزاری نشستی با همتایان ترکیه‌ ای و جمهوری آذربایجان خبر داد. وزیر امور خارجه ایران اخیرا در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه ترکیه بر همکاری‌های بیش از پیش دو کشور در حفاظت از محیط زیست و مدیریت منابع مشترک آبی تاکید کرد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران و «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه، در تماس تلفنی درباره آخرین تحولات روابط دوجانبه‌ و برخی مسائل منطقه‌ ای و بین‌ المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن تاکید بر آمادگی این کشور برای برگزاری هر چه سریع تر هفتمین نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی دوجانبه، از برنامه ریزی برای انجام سفر اردوغان رئیس جمهور ترکیه به تهران خبر داد.

چاووش اوغلو با اشاره به روابط خوب بین دو کشور همسایه و برادر گفت: «پیرو توافق اخیر به عمل آمده، پیگیر مسائل محیط زیستی و مدیریت منابع آبی مشترک از طریق نهادهای ذیربط در ترکیه و تداوم برگزاری نشست های کمیته مشترک آب خواهم بود.»

چندی قبل نیز رهبر حزب وطن ترکیه، از تحریم های غرب علیه ایران و روسیه به عنوان یک فرصت تاریخی برای ترکیه و افزایش روابط تجاری با این دو کشور یاد کرده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا