آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعمومی

رایزنی اردوغان و علی‌اف در مورد غزه

در دیدار رؤسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان ادامه ارتکاب جنایت‌ های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، بر اساس بیانیه صادره از سوی اداره ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه، در دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور این کشور با الهام علی‌ اف، رئیس‌ جمهور آذربایجان، قتل عام در غزه از سوی اشغالگران قدس ونیز مسائل منطقه‌ ای و جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اردوغان با تاکید بر اینکه نسل کشی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌ های اشغالی فلسطین به ویژه در غزه کماکان ادامه دارد و این رژیم با جنایاتش نه تنها امنیت منطقه، بلکه امنیت جهانی را نیز تهدید می‌کند، تصریح کرد: راه حل دائمی، تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی است. برای این منظور، اسرائیل باید تحت فشار جامعه جهانی قرار گیرد.

اردوغان با ابراز قدردانی از دعوت علی‌ اف برای برگزاری اجلاس اقلیمی که در جمهوری آذربایجان برگزار می شود، تصریح کرد که ترکیه در روند آماده سازی این نشست همه نوع حمایت را ارائه خواهد کرد.

وی سپس خاطر نشان کرد که در این اجلاس برنامه‌ های مهمی در چارچوب «پروژه زباله صفر» که تحت نظارت همسرش انجام می‌ شود، برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا