آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانترکیهعمومیقره باغ

حمایت جمهوری آذربایجان از مذاکرات ترکیه و ارمنستان

معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان حمایت این کشور از آغاز مذاکرات میان ترکیه و ارمنستان برای عادی‌سازی روابط را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، خلف خلف اف، معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت: «از آغاز مذاکرات میان ترکیه و ارمنستان برای عادی‌ سازی روابط فی‌مابین حمایت می‌کنیم.»

خلف اف با تأکید بر این‌که در شرایط فعلی منطقه باید در مسیر صلح و ثبات پیش برود، افزود: «تنها راه دستیابی به این اهداف عادی‌ سازی روابط بین کشورهای منطقه، رفع خصومت‌ها، ایجاد اعتماد بین کشورها، توسعه روابط اقتصادی، باز کردن ارتباطات و ایجاد فضای همکاری بین دولت‌ها است.»

وی با استقبال از آغاز مذاکرات میان ترکیه و ارمنستان گفت: «بر این باوریم که عادی‌ سازی روابط ترکیه و ارمنستان منوط به عادی‌ سازی روابط جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواهد بود.»

معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین ابراز علاقه کرد که همه کشورهای منطقه به روند برقراری صلح و ثبات در منطقه کمک کنند.

وی افزود: «این مهم در وهله اول مطابق با منافع مردم ارمنستان و سپس همه کشورهای منطقه است در نتیجه این فرایند باید ادامه یابد و مورد حمایت ما خواهد بود.»

خلف اف افزود: «برای اینکه این امر پایدار باشد و اعتماد را بیشتر تقویت کند، باید ارتباطات بین کشورها باز، روابط از سر گرفته و عادی شود. بی‌چون‌ و چرا باید از روح خصومت و ایدئولوژی خصمانه جلوگیری شود. برای برقراری اعتماد، کشورها باید نسبت به حاکمیت، تمامیت ارضی و مصونیت مرزهای یکدیگر تعهد نشان دهند. اگر همه این‌ها اتفاق نیفتد، پیشبرد این روند دشوار خواهد بود.»

وی ابراز امیدواری کرد که درنتیجه این مذاکرات به‌ طور کلی روابط در منطقه بیشتر و عادی‌ سازی روابط باکو و ایروان تسریع یابد.

منبع: آنا

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا