آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعکسعمومی

جنگ رسانه های باکو با خانم معلمی که همراه شاگردانش به سرود “سلام فرمانده” گوش کرد!/ تصویر

عوامل صهیونیسم، لائیسم، پان ترکیسم و وهابیت در جمهوری آذربایجان بر شدت حملات و "جنگ احزاب" خود  علیه خانم معلم محجبه ای که سرود "سلام فرمانده" را به همراه شاگردانش در مدرسه ای در شهرستان "یِولاخ"جمهوری آذربایجان گوش کرده بود، افزودند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، روزنامه “ینی مساوات” در خبری تحت عنوان “فراخوان خطرناک دیگری از معلمه ای که به شاگردانش مرثیه می آموزد”، گزارش داد: «موضوع نائله بابایوا، معلم ریاضی مدرسه شماره 1 شهر یولاخ که در ساعت درسی از دانش آموزش خواست آهنگ “سلام فرمانده” را اجرا کنند، مجددا مطرح شده است.”

ینی مساوات افزوده است: «لازم به ذکر است که در فیلم های منتشر شده در این زمینه، مشاهده می‌شود که این معلم با حجاب، دیدگاه های مذهبی خود را در بین دانش آموزان تبلیغ می کرد و از همه مهمتر برای ترویج اسلام گرایی، پرچم آذربایجان را وارونه بر روی میز خود می گذاشت! پس از پخش این فیلم ها، اداره آموزش و پرورش یولاخ با معلم گفت و گو کرد و توضیحات این  معلم زن اخذ شد. اما هیچ اقدام توبیخی درباره نائله بابایوا انجام نشد.»

این رسانه پان ترکیست با مورد بهانه قرا دادن دو جمله هشدارآمیز نائله بابایوا در فیسبوک در خصوص توطئه های رژیم صهیونیستی و ناتو برای بکارگیری عناصر وهابی ضد شیعیان جمهوری آذربایجان، افزوده است: «نائله بابایوا بار دیگر با اشتراک گذاری خطرناک خود تحت پوشش مذهبی در حساب فیسبوک خود که دولت را تضعیف می‌کند، به میدان آمده است. او تحت این عنوان که «قتل عام شیعیان در آذربایجان قابل پیش بینی است»،  فراخوان داده و جماعتی را که منطبق با ایدئولوژی او هستند، دور خود جمع کرده است!»

ینی مساوات افزوده است: «با در نظر گرفتن فوریت و اهمیت موضوع، با وزارت آموزش و پرورش تماس گرفتیم. جسارت واله اف، سخنگوی این وزارتخانه در توضیحی به “بیزیم مدیا” گفته است که این موضوع در حال بررسی است و به زودی توضیح رسمی درباره آن منتشر خواهد شد.»

ینی مساوات در ادامه جوسازی ضد این خانم معلم محجبه بخاطر تمرین سرود “سلام فرمانده” با شاگردانش افزوده است: «ما همچنین با مدرسه راهنمایی شماره 1 “صاحب علی‌اف” شهر یولاخ تماس گرفتیم. یکی از معلمان زن که به تماس ما پاسخ داد، با پرخاشگری و با بیان اینکه “ما نمی توانیم در این مورد اطلاعاتی ارائه کنیم”، تماس را قطع کرد و به تماس های بعدی ما پاسخ داده نشد. لازم به ذکر است که این حادثه در کلاس ششم با تدریس نائله بابایوا فرزند آقامحمد که  معلم درس ریاضی در  مدرسه شماره 1 صاحب علی‌اف شهرستان یولاخ است، ثبت شده است. نائله بابایوا در توضیح  این عمل خود گفته است که این اقدام را برای ترویج دین انجام نداده، بلکه علاوه بر آموزش، اطلاعات جالب را به دانش آموزان ارائه می‌دهد. امیدواریم وزارت کشور جمهوری آذربایجان  نیز کنترل این موضوع را در دست بگیرد. همچنین با معلمی که مخالف مصالح کشور فراخوان می‌دهد، برخورد جدی صورت بگیرد!»

ینی مساوات همچنین کلیشه ای از جملات صفحه فیسبوک خانم نائله بابایوا را منتشر کرده است که در این جملات نوشته شده است: «فهرستی از اسامی فعالان شیعه جمهوری آذربایجان توسط سازمان جاسوسی ترکیه تهیه شده و این فهرست در اختیار وهابی هایی قرار دارد که سال هاست در این کشور آموزش می بینند. کشتار شیعیان در جمهوری آذربایجان قابل پیش بینی است. وهابی ها هم اکنون به شدت تسلیح و جذب آموزش می‌شوند. این فرایند، در چارچوب طرح اسرائیل و ترکیه و ناتو برای ریشه کن کردن تشیع در جمهوری آذربایجان شروع شده است.»

گفتنی است طی دو هفته گذشته حملات رسانه ای شدیدی ضد خانم بابایوا بخاطر استماع سرود “سلام فرمانده” به همراه چند تن از شاگردانش جریان داشته است و عوامل رسانه ای و سیاسی جریان های سکولار و صهیونیست و پان ترکیست و وهابی خواستار مجازات این بانوی معلمه بخاطر استماع سرود “سلام فرمانده” شده اند. عوامل رسانه ای ضدایران در جمهوری آذربایجان در ابتدا تصور می کردند که این سرود برای امام خامنه ای سروده شده است و ایراد می گرفتند که چرا باید سرودی که برای رهبر ایران سروده شده است، در جمهوری آذربایجان شنیده شود؟!

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا