آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانترکیه

جانباز ترکیه ای دوران دفاع مقدس:

عشق به اهل بیت(ع) وحدت و همگرایی امت اسلامی را رقم زده است

 جانباز پرافتخار دوران دفاع مقدس اهل کشور ترکیه گفت: عشق به اهل بیت(ع) زمینه وحدت و همگرایی بیشتر امت اسلامی را در شرایط کنونی رقم زده است.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، حجت‌الاسلام «عیسی مهدوی شباهت» ظهر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۱۹ ژانویه روز همبستگی آذری‌های مسلمان جهان در سالن خطایی مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار کرد: در جنگ ایران و عراق انسان‌های دیندار مختلفی جان خود را فدا کردند که از جمله این شهدا ۲ تن از کشور ترکیه بودند که در این جنگ نابرابر علیه امت اسلامی به درجه شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: افتخار می‌کنیم که در دفتر شهادت اسم ما را نیز به عنوان جانباز به ثبت رساندند و شایسته است از مقام امام امت که در هدایت رزمندگان به جبهه‌های حق علیه باطل نقش ممتازی را ایفا کردند، تکریم و تجلیلی شایسته داشته باشیم.

جانباز پرافتخار دوران دفاع مقدس از کشور ترکیه گفت: در عصری که لیبرالیسم‌، اومانیسم و کمونیسم در جهان میدان‌داری می‌کردند نور انقلاب اسلامی در ظلمت جهانی شروع به درخشش کرد و امروز این انقلاب متصل به وحی و نور اهل بیت توانسته دل امت اسلامی را نورانی کند.

حجت‌الاسلام مهدوی شباهت افزود: در این جنگ نابرابر تمامی کفر در برابر تمام اسلام ایستاده بود و بعد از ۱۴۰۰ سال حکومت علوی دوباره شکل گرفته و زمینه پیروزی مسلمانان بر نظام کفر فراهم آمد.

وی جنگ هشت ساله ایران را دفاع مقدس در برابر ناراستی‌ها و کجی‌ها توصیف کرد و ادامه داد: از کشورهای مختلف به ویژه ترکیه در این جهاد مقدس حاضر شده و سعی کردند تا عزت و عظمت امت اسلامی را مورد صیانت قرار دهند.

حجت‌الاسلام مهدوی شباهت با یادآوری خاطراتی از دوران دفاع مقدس و حضور در جبهه حق علیه باطل و دلاوری رزمندگان اسلام به ویژه رزمندگانی از استان اردبیل خاطر نشان کرد: لشکر عاشورا لشکر فداکار و ایثارگری بود که تمامی رزمندگان آن با سلحشوری تمام سعی کردند تا عزت و عظمت را برای امت اسلامی خلق کنند.

وی با گرامیداشت ۱۹ ژانویه روز همبستگی آذری‌های مسلمان اضافه کرد: عامل اصلی وحدت امت اسلامی حول محور عشق به اهل بیت نمایان شده و قطعاً به دور از هرگونه زبان، قوم و قبیله‌ای باید وحدت و همگرایی را در محبت به اهل بیت بجوییم.

جانباز پرافتخار دوران دفاع مقدس از کشور ترکیه بیان کرد: امیدواریم امت اسلامی با حفظ این مؤلفه بتواند در مسیر دفاع از ارزش‌های اسلامی حاضر شده و همچنان عظمت و شکوه خود را در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی مورد صیانت قرار دهد.

حجت‌الاسلام عیسی مهدوی شباهت اهل ترکیه بوده و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که توانسته در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی حضور و نقش‌آفرینی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا