آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

تقویت همکاری نظامی فرانسه با ارمنستان

وزیر خارجه فرانسه ضمن اشاره به انتصاب وابسته نظامی در سفارتخانه این کشور در ارمنستان، از تقویت همکاری‌های نظامی و دفاعی پاریس و ایروان خبر داد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، در ادامه تلاش‌های کشورهای غربی برای وارد شدن به منازعه ارمنستان و جمهوری آذربایجان با هدف به حاشیه راندن میانجی‌گری روسیه در این اختلافات، پاریس از تصمیم خود برای کمک به ایروان خبر داد.

« کاترین کولونا» وزیر امور خارجه فرانسه شامگاه چهارشنبه گفت: پاریس قصد دارد یک وابسته نظامی در ایروان منصوب کرده و یک کنسولگری در منطقه سیونیک در ارمنستان افتتاح کند.

کولونا طی سخنرانی در پارلمان فرانسه توضیح داد: «ما همکاری خود را با ارمنستان در زمینه دفاعی تقویت خواهیم کرد. وابسته نظامی به سفارت فرانسه در ایروان اعزام می‌شود. همچنین به زودی کنسولگری خود را در منطقه سیونیک افتتاح خواهیم کرد».

پیش از این نیز «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، گفته بود که پاریس به دقت موضوع حفظ تمامیت ارضی ارمنستان را زیر نظر دارد.

شامگاه چهارشنبه نیز «نیکول پاشینیان» نخست‌ وزیر ارمنستان به‌ صورت تلفنی درباره اوضاع قره باغ و خروج ارامنه از این منطقه با رئیس جمهور فرانسه گفتگو کرد.

ماکرون گفته بود که در صورت به‌ خطر افتادن تمامیت ارضی ارمنستان، فرانسه مطابق با قوانین بین‌المللی در کنار مردم این کشور خواهد ایستاد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا