آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومینخجوان

تاکید وزیر اقتصاد نخجوان بر توسعه همکاری ها با ایران

وزیر اقتصاد جمهوری خودمختار نخجوان در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران خواستار توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو طرف شد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، «تاپدیق علی اف» وزیر اقتصاد جمهوری نخجوان در دیدار با سید احمد حسینی سرکنسول ایران، با اشاره بر اهمیت و مفید بودن این گفت و گوها، خاطرنشان کرد که این جمهوری آمادگی لازم برای ارتقای همکاری اقتصادی، برگزاری نمایشگاه ها و توسعه بازراچه های مرزی مشترک را دارد.

وی تاکید کرد که پس از بررسی و جمع بندی اقدامات لازم برای اجرایی شدن مسائل مورد توافق و مشخص شدن نحوه فعالیت اقتصادی در نخجوان را اعلام خواهد کرد.

حسینی نیز در این دیدار بر افزایش واردات و صادرات، لزوم همکاری اتاق‌های بازرگانی استان‌های همجوار با همتایان نخجوانی، برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه های مرزی مشترک، سفر مسئولان ذی ربط اقتصادی دو طرف و نیز رسیدگی به مشکلات و موانع فراروی تجار ایرانی در این منطقه اشاره و خواستار انجام اقدامات لازم در این زمینه ها شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این دیدار همچنین با تاکید بر علاقه دو طرف برای افزایش همکاری های اقتصادی، آمادگی کشورمان برای هرگونه کمک در افزایش تعاملات و ارتباطات بین فعالان و نهادهای اقتصادی دو طرف را اعلام کرد.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا