آذربایجاناخبارایرانداغستانروسیهعمومی

برگزاری بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر در دانشگاه گیلان

بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر با هدف تقویت روابط بین دانشگاه­‌های عضو اتحادیه و توسعه فعالیت­‌های بین دانشگاهی از ۹ تا۱۰ مهر ماه در دانشگاه گیلان برگزار می‌‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از خبرگزاری دانشجو، بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر با هدف تقویت روابط بین دانشگاه­های عضو اتحادیه و توسعه فعالیت­های بین دانشگاهی از ۹ تا۱۰ مهر ماه در دانشگاه گیلان برگزار می‌ شود.

دانشگاه گیلان به عنوان یکی از بنیانگذاران و اعضای این اتحادیه از سال ۱۹۹۶ و همچنین دبیرخانه دائمی دانشگاه‌های ایرانی عضو اتحادیه، میزبان این نشست بین المللی خواهد بود.
در این اجلاس، روسا و معاونین بیش از ۳۰ عضو اتحادیه از کشور‌های فدراسیون روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ایران حضور خواهند یافت.

از میان دانشگاه‌های خارجی شرکت کننده در این اجلاس، می‌توان به دانشگاه‌های دولتی آستراخان، دانشگاه دولتی داغستان، دانشگاه علوم پزشکی آستراخان، دانشگاه معماری و مهندسی عمران آستراخان، دانشگاه دولتی کالمیک و دانشگاه فنی آستراخان از فدراسیون روسیه، دانشگاه‌های آکتائو و نفت و گاز آتیرائواز کشور قزاقستان و دانشگاه دولتی باکو از کشور آذربایجان اشاره کرد.
اتحادیه دانشگاه­های دولتی حاشیه دریای خزر متشکل از ۵۷ عضو می ­باشد که شامل ۷ دانشگاه از کشور آذربایجان، ۱۲ دانشگاه، ۲ پارک علم و فناوری و ۱۳ مرکز تحقیقاتی از ایران، ۱۱ دانشگاه و ۵ موسسه تحقیقاتی از فدراسیون روسیه شامل داغستان و کالمیک، ۴ دانشگاه و ۲ موسسه تحقیقاتی از کشور قزاقستان و یک دانشگاه از کشور ترکمنستان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا