آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

بحران ایست بازرسی؛ 4 روستای قره‌باغ در محاصره کامل قرار گرفت

اقدام جمهوری آذربایجان در ایجاد ایست بازرسی در گذرگاه لاچین منجر به تحت محاصره قرار گرفتن کامل چهار روستا در قره باغ شده است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، رسانه‌های محلی ارمنستان گزارش دادند که در پی اقدام جمهوری آذربایجان مبنی بر ایجاد ایست بازرسی در گذرگاه لاچین در مرز ارمنستان، چهار روستا در منطقه قره‌باغ در محاصره کامل قرار گرفته است.

«گورگن نرسیسیان» وزیر دولت قره باغ در پیامی که در صفحه فیس‌بوک خود قرار داد در واکنش به اقدام باکو در ایجاد ایست بازرسی در مرز ارمنستان گفت: ساکنان روستاهایی در قره باغ -یغتساهوغ، هین شن، متس شن و لیساگور- پس از ایجاد یک ایست بازرسی در ابتدای گذرگاه لاچین، تنها مسیر زمینی ارمنستان به قره باغ، در محاصره کامل قرار گرفته اند.

وی در ادامه با اعلام این خبر تصریح کرد که دسترسی روستاهای نامبرده به «خانکندی» مرکز قره باغ و ارمنستان قطع شده است.

بر اساس این گزارش، نرسیسیان در این خصوص توضیح داد: «من با دولت‌های این جوامع در ارتباط هستم. رهبران آن‌ها مشکلاتی را که ممکن است در روزهای آینده در صورت ادامه محاصره کامل به وجود بیاید، ارائه کردند. قبل از آن‌ که جمهوری آذربایجان ایست بازرسی را ایجاد کند و جاده این بخش را مسدود کند، سه کودک از جمله یک کودک سه ساله از جامعه متس شن، به گوریس ارمنستان برده شده بودند و اکنون نمی‌توانند نزد خانواده‌های خود بازگردند».

وی ادامه داد که اوضاع در جامعه لیساگور نیز مشابه است و چندین نفر از ساکنان این منطقه در ارمنستان هستند و نمی‌توانند به خانه‌های خود بازگردند.

طبق این گزارش، نرسیسیان در این خصوص گفت: «من از نیروهای حافظ صلح روسیه درخواست کردم که به ما در سازماندهی عبور و مرور آمبولانس‌ها از این جوامع به ارمنستان و بازگرداندن شهروندان مان به ما کمک کنند».

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا