آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

انتقاد باکو از شکایت ایروان به دیوان لاهه 

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد: پرونده‌ای که ایروان در دیوان بین‌المللی دادگستری علیه باکو و با محوریت تبعیض نژادی تشکیل داده، بی‌اساس و مضحک است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای اظهار کرد: ایروان در ۲۹ سپتامبر از دیوان بین‌المللی دادگستری خواسته تا معاهده بین‌المللی محو همه اشکال تبعیض نژادی در مورد پرونده مناقشه جمهوری آذربایجان و ارمنستان اجرا شود. این کاملاً بی‌اساس و مضحک است.

به گفته این سخنگو، این پرونده تصمیم پیشین این دادگاه را نادیده گرفته و نشان‌دهنده «تداوم ادعاهای ارمنستان علیه تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان» است. وی همچنین ایروان را به سوء استفاده از این دادگاه «برای پیشبرد برنامه سیاسی دسیسه‌آمیز» خود متهم کرد.

در ۲۹ سپتامبر دیوان بین‌المللی دادگستری اعلام کرد که ایروان پرونده‌ای علیه باکو به اتهام تبعیض نژادی تشکیل داده و در آن از این دیوان خواسته تا به باکو دستور دهد از هر نوع اقدامی علیه معاهده بین‌المللی محو همه اشکال تبعیض نژادی خودداری کرده و کاری نکند که جمعیت ارمنی‌تبار باقی‌مانده در قره‌باغ وادار به ترک این منطقه شوند. ایروان همچنین خواستار آن شده که باکو نیروهای نظامی خود را از مناطق غیرنظامی که در نتیجه حمله ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۳ به تصرف جمهوری آذربایجان درآمد، خارج کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا