آذربایجاناخباراینگوشروسیهعمومی

انتصاب ریاست موقت جمهوری اینگوشتیا از سوی پوتین

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه محمودعلی کلیماتوف را به ریاست موقت جمهوری اینگوشتیا یکی از جمهوری های خودمختار فدراسیون روسیه منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از خبرگزاری تاس، دیمینری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه با امضای دستوری محمودعلی کلیماتوف را به ریاست موقت اینگوشتیا منصوب کرد.

یونس بیگ یوکوروف ریاست اینگوشتیا رئیس جمهور اینگوشتیا اخیرا در دیدار با ولادیمیر پوتین از وی درخواست کرده بود تا با استعفای وی موافقت کند.

سخنگوی کرملین درباره این ملاقات گفت: پوتین در این دیدار از سال ها تلاش یوکوروف در خدمت به منافع فدارسیون روسیه قدردانی کرد و با اشاره به سهم قابل توجه وی در دستیابی به موفقیت در حوزه های مختلف از وی درخواست کرد تا به رئیس آینده جمهوری اینگوشتیا از همان آغاز کار کمک نماید. در نهایت نیز پوتین با استعفای یوکوروف موافقت کرد. پس از این ملاقات نیز رئیس جمهور پوتین محمودعلی کلیماتوف را به ریاست موقت اینگوشتیا منصوب و فرمان مربوطه را امضا کرد.

انتخابات رئیس جمهور جدید اینگوشتیا قرار است در روز هشتم سپتامبر برگزار شود.

اینگوشتیا یکی از جمهوری‌های خودمختار روسیه، به پایتختیِ ماگاس است. مردم اینگوشتیا از تبار قفقازی هستند و با چچنها و گرجی‌ها هم‌تبار بشمار می‌آیند. مذهب اکثریت مردم اینگوشتیا اسلام حنفی با گرایشات صوفیانه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا