آذربایجاناخبارترکیهعمومی

امضای توافقنامه همکاری ریلی میان جمهوری آذربایجان،ترکیه و اتریش

تفاهمنامه همکاری حمل و نقل ریلی میان جمهوری آذربایجان ، ترکیه و اتریش روز چهارشنبه در دیدار مسئولان راه آهن این کشورها امضا شد.

به گزارش مرکز فرهنگی قفقاز به نقل از پایگاه اینترنتی راه آهن جمهوری آذربایجان،در دیدار جاوید قربان اف رئیس راه آهن این کشور ، اریک رگتر عضو هیات اداری شرکت سهامی حمل و نقل کارگو راه آهن اتریش و ویسی کورت مسئول امور حمل و نقل بار راه آهن ترکیه همکاری سه کشور در عرصه حمل و نقل ریلی بررسی شد.
قربان اف رئیس راه آهن جمهوری آذربایجان در باره ظرفیت های حمل و نقل ریلی در منطقه از جمله دالان های بین المللی شمال – جنوب ، جنوب – غرب ، ترانس خزر و نیز خط ریلی باکو – تفلیس – قارص که به تازگی راه اندازی شده است ، گزارشی ارائه کرد.
تفاهمنامه همکاری سه کشور در حوزه حمل و نقل ریلی شامل توسعه شبکه ریلی بین المللی قابل رقابت میان چین و اروپا و نیز بین کشورهای همسود است.
بر اساس این گزارش، جمهوری آذربایجان در سالهای اخیر در قالب همکاری با کشورهای منطقه از جمله ایران ، روسیه و ترکیه برای استفاده حداکثر از ظرفیت های ترانزیتی منطقه در حمل و نقل بین المللی میان آسیا و اروپا بالعکس تلاش می کند.
دولت باکو همچنین در قالب تکمیل دالان حمل و نقل شمال – جنوب برای نوسازی سازه های حمل و نقل ریلی ، جاده ای و دریایی اقدامات قابل توجه در دستور کار قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا