آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانخطبه هاعمومی

امام جمعه اردبیل: جام جهانی قطر بی‌اعتباری قراردادهای سازش با رژیم صهیونیستی را نشان داد

آیت الله عاملی: اگر از ملت‌های مسلمان رای بگیرند که آیا راضی هستید دولت با اسرائیل ارتباط داشته باشد، محال است یک ملت مسلمان به چنین ننگ و عار و خیانت رای بدهد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با بیان اینکه در خصوص شعار زن زندگی و آزادی باید در خطبه‌ها، تریبون‌ها، مجامع علمی و تحقیقاتی به طور کامل بحث شود، اظهار کرد: این هفته دولت آمریکا اعلام کرد ایران را زن‌های ایرانی آزاد خواهند کرد. آنها درصدد تصحیح ادعای بایدن هستند که اخیراً گفت ایران را ما آزاد می کنیم. سپس متوجه خطای خود شد و اظهار داشت ملت ایران، ایران را آزاد خواهند کرد و وقتی از ملت ما مایوس شدند، حالا روی شخصیت زنان ایرانی متمرکز شده اند.

وی ادامه داد: دین و مذهب ما در خصوص این مفاهیم اصول بسیار مترقی دارد و لازم است. در وهله اول عناصر واقعی و حقیقی برای شخصیت و سعادت زن را ملاحظه کرده و با مقایسه آن اوضاع کشورهای غربی، نقش جمهوری اسلامی در احیای این عناصر را بررسی کنیم.

آیت الله عاملی در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: مدیریت دنیای معاصر توسط دولت‌های بزرگ دو مصیبت بزرگ دارد و محال است بشریت مظلوم معاصر با این دو سیئه بزرگ روی صلح، رفاه و آرامش ببیند؛ اول فوران دروغ و دوم حاکمیت معیارهای دوگانه.

امام جمعه اردبیل با ذکر روایتی درباره دروغ گفت: دروغ قلب واقعیت‌هاست و در زندگی انسان هیچ چیز بدتر از قلب واقعیت‌ها نیست. ملت‌ها با دروغ سردمداران دنیا مصالح کلان خود را از دست می‌دهند و دنیای امروز آنچنان برای دروغ حساب باز کرده که تا حال قطعاً در تاریخ بشریت بی‌نظیر است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل یادآورشد: بایدن در برنامه تبلیغات انتخاباتی خود با انتقاد از اینکه میلیاردر آمریکایی ایلان ماسک اکثر سهام توییتر را مالک شده اعتراف کرد «توییتر دنیا را با دروغ های خود پر کرده است با این حال چگونه انتظار داشته باشیم که کودکان ما بر اساس واقعیت‌ها تربیت شوند و بدانند خطر اصلی از کجاست». عجیب این است که ایلان ماسک خود را قهرمان آزادی بیان نامیده است و صد البته کسی و دولتی با دروغ به جایی نمی‌رسد.

خطیب نماز جمعه این هفته اردبیل با بیان اینکه سلاح اصلی دشمن امروز دروغ است، اظهار داشت: کشته‌سازی، اهریمن‌سازی، آمارسازی و پمپاژ نفرت کار اصلی آنها است دشمن با مکر آمده و خداوند فرمود وَمَکرُ أُوْلَـئِکَ هُوَ یَبُورُ آنها واقعا با دروغ عده ای را سحر کرده کرده اند و خداوند فرموده: إِنَّ مَا صَنَعُوا کَیْدُ سَاحِرٍ وَلَا یُفْلِحُ السَّاحِرُ حَیْثُ أَتَی(در حقیقت آنچه سرهم‏بندی کرده‏ اند افسون افسونگر است و افسونگر هر جا برود رستگار نمی شود).

آیت الله عاملی یادآورشد: وسعت دروغ، کمیت و کیفیت دروغ که توسط ماشین رسانه‌ای غرب و هم پیمانان آنها پخش می شود همه را حیرت زده کرده است و بیشتر دروغ‌های آنها درباره ایران از نوع دروغ‌هایی است که برای فهم دروغ بودن آن احتیاج به تحقیق نیست مثل اینکه رسانه مهمی مثل سی ان ان پخش کرد که حکومت ایران بازیکنان تیم ملی و خانواده آنها را در صورت شکست تهدید به شکنجه کرده است! اگر دروغ‌های روزانه، هفتگی ، ماهانه و سالانه این رسانه‌ها جمع شود رقم از میلیون‌ها می‌گذرد.

امام جمعه اردبیل با اشاره به دروغ های فضاحت بار اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: آمریکا گفت ایران به عربستان حمله می کرد و من جلوی آن را گرفتم. اسرائیل گفت ایران می خواست به قطر حمله کند تا بازی‌های جام جهانی را به هم بریزد اما از عکس العمل قطر ترسید. باز اسرائیل اعلام کرده ایران می خواست در لندن اقدامات تروریستی انجام دهد ما معلومات نفیس به بریتانیا فرستادیم و جلوی عملیات نظامی و ارهابی ایران را گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آمریکا از تمرد سعودی ناراحت است. حرکت سعودی به طرف چین عقد قرارداد عظیم با چین و عدم افزایش تولید نفت بعد از قطع گاز روسیه و عدم همکاری با سازمان سلام ابراهیم اسرائیلی و در یک کلمه خروج از اردوگاه آمریکا خطر بزرگی برای اقتصاد آمریکاست. آمریکا متحیر ماند چه کار کند به یک دروغ بزرگ پناه برد و با بی شرمی گفت ایران می خواست به عربستان حمله کند ما جلوی این حمله احتمالی را گرفتیم، اما نتوانست حتی یک سند کوچک ارائه کند.

آیت الله عاملی با بیان اینکه منطقه ما مخصوصاً بالای خلیج فارس مملو از ماهواره است به حدی که قادرند یک مورچه سیاه را روی سنگ سیاه ببینند افزود: چطور شد آمریکا نتوانست مقدمات حمله را ببیند این هشدار بزرگ به ملت ماست که دنیا با دروغ می چرخد و نباید هر خبری را کورکورانه پذیرفت عجیب است که حتی یک دولت اروپایی هم این ادعای مضحک آمریکا را نپذیرفت.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خاطرنشان کرد: کاهش نفت توسط عربستان در حساس‌ترین نیاز آمریکا و اروپا و عقد قراردادهای بزرگ توسط عربستان با چین آمریکا و اروپا را در نهایت استیصال قرار داده‌ است، چون معنای این چرخش این است که خاورمیانه به دست چین می‌افتد آنها برای جلب توجه عربستان مجبور به هردروغی هستند.

وی یادآورشد: خاورمیانه ۵۰ درصد نفت و ۴۰ درصد گاز دنیا را تامین می کند بایدن که دستش از همه جا کوتاه شده به آیپک (کمیته روابط عمومی آمریکایی اسرائیلی) پناه برد و هنگام استقبال از رئیس رژیم جعلی اسرائیل گفت: حتی اگر اسرائیل وجود نداشت آمریکا باید آن را اختراع می کرد مراد او قطعاً احترام به یهودی ها نیست بلکه می‌خواهد بگوید ما باید در منطقه خاورمیانه یک ژاندارم قوی داشته باشیم تا خاورمیانه از دست ما خارج نشود و تمام کشورهای منطقه مرعوب این ژاندارم باشند تا امنیت انرژی تامین شود.

خطیب نماز جمعه اردبیل با بیان اینکه بلوک بندی دنیا در حال تغییر است، گفت: نظام تک قطبی تمام شده بلکه بلوک بندی جدید هم درست شده در سال های آینده آمریکا به تدریج هیمنه خود را از دست خواهد داد. در چنین شرایطی ایران باید با دقت و آینده نگری کامل بر روی منافع ملی متمرکز شود.

وی گفت: یک ماه پیش اروپایی ها به خاطر برگزاری جام جهانی در قطر حمله شدیدی علیه قطر شروع کردند مخصوصاً آلمان سنگ تمام گذاشت و قطر را به رشوه و تبانی متهم کردند در حالی که قطر بیش از ۱۰ سال بود که برای برگزاری این حرکت عظیم ورزشی مقدمات آن را فراهم می‌کرد. آن زمان یک کلمه حرف نزدند و چرا یک ماه مانده به زمان بازی ها حمله را شروع کردند.

آیت الله عاملی در تبیین چرایی علت این رویکرد دولت های غربی گفت: قطر یک ماه مانده به زمان بازی‌ها یک قرارداد طولانی مدت برای تامین گاز چین با چین امضا کرد و اروپا از این قرارداد شبه جنون گرفت و امید خود را از دست داد، اما به دروغ گفت کشورهای کوچک و جهان سومی مثل قطر شایسته میزبانی این بازی عظیم جهانی نیست. اینکه قطر این هفته قرار داد گازی با آلمان بست و وزیر خارجه آلمان گفت ما از این جهت خیلی خوشبخت هستیم در اثر فشار همان دروغ بود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل یادآورشد: مدیریت دنیا یک ظاهر و یک باطن دارد؛ در ظاهر مسئله حقوق بشر، آزادی، حقوق زن، دموکراسی، امنیت، محدود کردن سلاح هسته‌ای است. اما آنچه تصمیمات مهم را درست می‌کند منافع کشورهای مستکبر و منافع اسرائیل است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تشریح نفرتی که ملت‌ها از اسرائیل دارند، خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات عجیب جام جهانی امسال این بود که ملت‌ها بدترین برخورد را به اسرائیلی‌ها روا داشتند. دولت قطر اجازه داده بود که هزاران اسرائیلی برای تماشای بازی‌ها به قطر سفر کنند اما مسلمان‌ها و غیر مسلمان‌ها تا متوجه می‌شدند شخصی از اتباع اسرائیل است بدترین اهانت را به او می کردند و عجیب این است که دولت نامشروع صهیونیستی به منفور بودن خود بین ملت‌ها اعتراف کرد.

وی با اشاره به اجتناب بازیکنان حاضر در قطر از مصاحبه با خبرنگاران اسرائیلی ادامه داد: اعضای تیم عربستان اینگونه عمل کردند. یک بازیکن سعودی پرسید تو از کدام کشور هستی؟ گفت اسرائیل. او در جواب گفت در دنیا کشوری به نام اسرائیل وجود ندارد آنچه وجود دارد کشور فلسطین است و ما به تو در اینجا خوش آمد نمی‌گوییم. خبرنگار اسرائیل با این حرکت در برابر جمعیت تماماً بی آبرو شد.

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: اوضاع برای صهیونیست ها در قطر و در دوحه آنقدر سخت شد که اسرائیل هم به فیفا هم به دولت قطر اعتراض کرد و گفت هم روزنامه‌نگاران و هم بازیکنان ما تماماً مورد اهانت قرار گرفتند. تمام بازیکنان کشورهای عربی به بازیکنان اسرائیلی‌ اهانت کرده اند و گفت در دوحه نه بازیکنان اسرائیلی و نه خبرنگاران اسرائیل امنیت نداشتند. روزنامه اسرائیلی هیوم نیز یک مطلب جالبی نوشت: جام جهانی در قطر یک حقیقت بسیار تلخ و دردناک را به ما ثابت کرد و آن اینکه اسرائیل و مردم اسرائیل در هیچ کشور مسلمان عربی جایگاه ندارد و همه از ما متنفر هستند.

وی ادامه داد: اسرائیل بعد از دیدن عکس العمل ملت‌های عرب در قطر اسم جام جهانی را گذاشت جام جهانی نژادپرستی و طی یک بیانیه از اسرائیلی‌ها خواست به قطر مسافرت نکنند و اعلام کرد آنچه در قطر اتفاق افتاد ضد آزادی بیان است. خبرنگاران باید در تمام نقاط جهان حرمت و احترام داشته باشند تا به راحتی واقعیت‌ها را به دنیا مخابره کنند. این در حالی است که اخیراً شیرین ابوعاقله خبرنگار آمریکایی فلسطینی الاصل را با شلیک گلوله به سرش کشت و در تشییع جنازه به جنازه اهانت کرد معنای اعتراض اسرائیل این است که دنیا با حق ویژه اداره می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: جام جهانی ثابت کرد که قرارداد سازش با اسرائیل فقط در راهروهای وزارت‌های خارجه کشورهای سازش کار اسلامی اعتبار دارد و در چارچوب سفارت به درد می‌خورد.

وی تصریح کرد: ما به اسرائیل می‌گوییم با هر کشور اسلامی می خواهی قرار صلح بگذار یا سفارت در آن کشور باز کن نه سازش و نه افتتاح سفارت اسرائیل را نجات نمی دهد و این گونه روابط به معنی وجود روابط خوب ملت‌های مسلمان با اسرائیل نیست. این را بدانید همچنان که در دوحه برای شما ثابت شد در بین ملت‌های مسلمان جز نفرت و بغض و عداوت چیز دیگری ندارید. به دولت های مسلمان هم که با اسرائیل هم کاسه هستند می گویم می‌توانید با اسرائیل سازش کنید یا سفارت در تل‌آویو باز کنید اما حادثه دوحه نشان داد که شما حق ندارید این کار را از طرف ملت مسلمان خودتان انجام دهید.

آیت الله عاملی با بیان اینکه ملت‌های مسلمان از دولت‌های خود جدا هستند، گفت: دولت های اسلامی در عادی سازی روابط با اسرائیل یا باز کردن سفارت کاملاً بر خلاف میل ملت های خودشان عمل می کنند و آنچه مهم است ملت‌ها هستند نه دولت ها اگر از ملت‌های مسلمان رای بگیرند که آیا راضی هستید دولت با اسرائیل ارتباط داشته باشد، محال است یک ملت مسلمان به چنین ننگ و عار و خیانت رای بدهد.

خطیب نماز جمعه اردبیل یادآورشد: آنچه در قطر اتفاق افتاد مصداق بارز این آیه درباره صهیونیست‌هاست که”هر کجا یافته شوند به خواری دچار شده‏ اند مگر آنکه به پناه امان خدا و زینهار مردم [روند] و به خشمی از خدا گرفتار آمدند و [مهر] بینوایی بر آنان زده شد این بدان سبب بود که به آیات خدا کفر می ‏ورزیدند”.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا