آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانخطبه هاعمومی

امام جمعه اردبیل: اهانت نشریه فرانسوی نشانه دست خالی و عصبانیت دشمن است

حضرت آیت الله عاملی، اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به رهبر معظم انقلاب را نشانه دست خالی و عصبانیت دشمن دانست و این اقدام غیراخلاقی در هتک حرمت مرجعیت دینی ایران را به شدت محکوم کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های امروز نماز جمعه اردبیل با بیان آیات و روایات متعدد در رابطه با مذموم بودن عمل استهزاء و بی حرمتی به بزرگان گفت: در روایت است که خداوند گاهی از باب عقوبت، عقل انسان را لحظاتی از انسان سلب می‌کند و او در کمال بی عقلی افتضاحی بزرگ درست می کند، سپس عقل او برگردانده می‌شود و او در نهایت پشیمانی قرار می‌گیرد که این چه کاری بود که من کردم؟

وی با اشاره به سابقه مجله شارلی ابدو با درج کاریکاتور شنیع و موهن نسبت به پیامبر اسلام(ص) اظهار کرد: این نشریه در ادامه اقدامات زشت خود، این هفته مقام معظم رهبری را از جهت اهانت در کنار رسول خدا قرار داد و مثل رسول خدا به رهبر ایران نیز اهانت کرد و همین اقدام زشت نشان داد که اهانت روش انسان‌های بی منطق و دست خالی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اضافه کرد: این مجله با قرار دادن رهبر معظم در کنار رسول خدا بصیرت عظیمی را در ایران نسبت به مقام معظم رهبری درست کرد و با نشر همین کاریکاتور معلوم شد که هر کس نسبت به رهبر معظم انقلاب نظر بدی داشته باشد، در ردیف شارلی ابدو یعنی اهانت کننده به رسول خدا قرار گرفته است.

وی با بیان این که استهزاء اهل حق توسط اردوگاه باطل از قدیم رایج و بوده و قرآن بارها از آن خبر داده است، افزود: دشمن از شدت ناراحتی اقداماتی می‌کند که با آن اردوگاه حق و باطل کاملا مشخص می‌شود چرا که در ایام فتنه سمت هدف تیر دشمن حق و باطل را مشخص می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خطاب به دولت فرانسه اظهار کرد: ما به دولت فرانسه می گوییم که طبق وعده الهی به استهزاء خود ادامه دهید چرا که خداوند از بلایی که از آن نگران هستید، به سر شما خواهد ریخت و ما مثل شما دشنام نخواهیم داد و امّا کردار زشت شما را یادآور می‌شویم و گمراهی و کارهای ناشایست شما را می گوییم.

وی با تاکید بر عقوبت استهزاء کنندگان اهل حق اضافه کرد: طبق وعده الهی در قرآن، استهزاء اهل حق در این دنیا عقوبت دارد و هر کس اهل حق یا آیات و احکام قرآن را استهزاء کند، خداوند خودش آنها را در دنیا و آخرت استهزاء می کند.

امام جمعه اردبیل گفت: هر کس برهان ندارد، به جای منطق یا اهانت می‌کند، یا ترور می کند و یا هیاهوی رسانه‌ای درست می کند تا انسان‌ها حرف حق را نشنوند.

وی افزود: تجربه نیز ثابت کرده که عقوبت استهزای بزرگان دین تا روز آخرت نمی‌ماند بلکه وبال آن در این دنیا دامن بانیان آن را می گیرد و کسی که آیات ربا، آیات حجاب، آیات احکام یا آیات دیگر قرآن را مسخره کرده، بدون تردید عقوبت آن را خواهد دید.

وی در ادامه با اشاره به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری در جمع بانوان اظهار کرد: سخنرانی مقام معظم رهبری برای بانوان در این هفته یکی از شاهکارهای بزرگ علمی، فنی و خطابی بود و از نظر برهان، استدلال، احاطه، جامعیت، نکات و دقائق مطالب بکر کم نظیر بود و یک هزارم این احاطه در هیچ رئیس‌جمهور و پادشاه وجود ندارد و بین ایشان و سایر روساء از جهت علمی قطعاً فرسخ‌ها فاصله وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: فلاسفه یونان تاکید داشتند که در راس امور جامعه باید یک فرد حکیم قرار بگیرد و اینجا مصداق این نظر را مشاهده کردیم و بر همین اساس، امروز هر ایرانی باید نهایت افتخار، مباهات و ابتهاج را داشته باشد که چنین شخصیت علمی در راس امور کشور قرار دارد و افسوس که حجاب معاصرت مانع از توجه بسیاری از ما به اصلی‌ترین ثروت و سرمایه کشور شده و از همین جا باید خوب بفهمیم که چرا دشمن ایشان را مورد هدف قرار داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا