آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغنخجوان

اعتراف غیر مستقیم ینی مساوات به جعل نام «دلان زنگزور» از سوی علی اف

روزنامه ترک گرای «ینی مساوات» در اعترافی غیرمستقیم به جعل و تحریف گری در جمهوری آذربایجان، به جعل نام "دالان زنگزور" توسط الهام علی اف برای پیشبرد مقاصد سیاسی اذعان کرد.

به گزارش پایگه خبری حقایق قفقاز، روزنامه ترک گرا و افراطی «ینی مساوات» در مطلبی ضمن انتقاد از وزارت خارجه جمهوری آذربایجان به علت خودداری از پاسخ گویی شدید اللحن به سخنان آرارات میرزویان، وزیر خارجه ارمنستان مبنی بر دروغ بودن سخنان الهام علی اف در خصوص توافق بر سر ایجاد «دالان حمل و نقلی» در منطقه مقری در جنوب ارمنستان، نوشت: « مقامات ارمنستان از اصطلاح “دالان زنگزور” بطور قطع فرار می کنند و با حسادت رفتار می کنند. معلوم است که ایجاد کننده (جعل کننده) این اصطلاح، شخص الهام علی اف است. اصطلاح “دالان زنگزور” هر اندازه هم ارامنه را ناراحت کند و نام سرزمین تاریخی آذربایجان هر اندازه هم جان آنها را بسوزاند، نخواهند توانست جلوی این فرایند را بگیرند!

همانطور که دیر یا زود این واقعیت را نیز که “قره باغ وجود ندارد”، قبول خواهند کرد، به همین صورت نیز ارامنه اصطلاح “دالان زنگزور” را نیز هضم خواهند کرد.»
ینی مساوات در عین حال افزوده است: « علاوه بر این، صرف نظر از اینکه این مسیر حمل و نقلی چه نامیده خواهد شد، گشایش آن صرفا در گروی زمان است.»
گفتنی است وزیر خارجه ارمنستان اخیرا در مصاحبه ای با “ارمن پرس” بر دروغ بودن سخنان الهام علی اف در خصوص توافق با پاشینیان در مورد “گشایش دالان زنگزور” و ” وجود نداشتن قره باغ کوهستانی” و “وجود نداشتن گروه مینسک” تاکید کرد که وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به این سخنان آرارات میرزویان، بیانیه ای مبهم صادر کرده است.
ینی مساوات این بیانیه مبهم وزارت خارجه جمهوری آذربایجان را پاسخی ضعیف و ناکافی و جوابی سرزبانی به “استدلال های” آرارات میرزویان نامیده و افزوده است که اکنون نیز نبرد سیاسی – دیپلماتیک را الهام علی اف یک تنه به پیش می برد و وزارت خارجه جمهوری آذربایجان صرفا امور فنی را اجرا می کند.
گفتنی است برغم تاکید ینی مساوات بر اینکه الهام علی اف شخصا اصطلاح «دالان زنگزور» را ایجاد و در واقع جعل کرده است، پیش از الهام علی اف برخی از کارشناسان آمریکایی و انگلیسی و صهیونیستی و به خصوص «برندا شافر» با مقاصد شوم سیاسی و ضدامنیتی، طرح ایجاد به اصطلاح خطوط ارتباطی میان جمهوری آذربایجان و ترکیه از طریق جنوب ارمنستان و نخجوان را به منظور به حاشیه راندن ایران و قطع ارتباط ایران با مردمان قفقاز مطرح کرده بودند. الهام علی اف در واقع با طرح «دالان زنگزور» به مجری طرح کارشناسان آمریکایی و انگلیسی و صهیونیستی تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا